بخش‌های حوزوی و دانشگاهی با برنامه‌های فرهنگی ملی سمنان همراهی کنند

سمنان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با اشاره به پنج برنامه فرهنگی و هنری ملی در این استان، گفت: پیشبرد هر چه بهتر این برنامه‌ها به مشارکت حوزه های علمیه، دانشگاهها و نهادهای مردمی نیازمند است.

به گزارش ایرنا، فرشید فلاح روز یکشنبه در نشست با حجت الاسلام محمدحسن رستمیان مدیر حوزه های علمیه و مسوول جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان، با تبیین این برنامه ها افزود: مشارکت حوزه های دینی و مراکز دانشگاهی به همراه نهادهای مردمی زمینه ساز تحقق اهداف اصلی این برنامه ها است.

وی با بیان اینکه سه برنامه از این پنج برنامه دارای محتوی دینی و مذهبی است افزود: جشنواره ملی هنرهای مفهومی رضوی با محوریت معارف رضوی، جشنواره ملی آیات با مفاهیم قرآنی و سوگواره ملی مهر محرم از جمله این برنامه های ملی است که برای اجرا در سال ۱۳۹۹ در استان سمنان تعریف و اجرایی شده است.

فلاح گفت: این سه برنامه دارای دبیرخانه و مسوول پیگیری است با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت ارایه برنامه ها و فعالیت های فرهنگی هنری، این برنامه ها برای ارائه بر بستر فضای مجازی تعریف و اجرا می شود.

وی، برگزاری طرح پایتخت کتاب و برنامه نکوداشت آیت الله سیدمحمد شاهرودی را از دیگر برنامه های ملی برشمرد و گفت: برگزاری آیین نکوداشت آیت الله شاهرود مورد تاکید و دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

فلاح، توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را مهمترین هدف در اجرای طرح پایتخت کتاب بیان کرد و گفت: دبیرخانه این برنامه نیز با مشارکت یک موسسه فرهنگی مردمی در سمنان فعال شد و در مجموع تحقق این برنامه ها نیازمند کمک و همراهی علما، حوزه های علمیه و مراکز دانشگاهی و مردمی است تا به سرانجام مطلوب برسد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنانمهمترین هدف از این نشست را برقراری رابطه بین دبیرخانه های این برنامه ها با حوزه های علمیه و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی بیان کرد.

در این نشست در خصوص چگونگی این همکاری بحث و تبادل نظر شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =