طرح آبخیزداری ازارک رامسر افتتاح شد

نوشهر - ایرنا - امنیت روستاهای پایین دست سد مجیران شهرستان رامسر با بهره برداری از طرح آبخیزداری منطقه ازارک در نخستین روز هفته دولت تامین شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، طرح آبخیزداری سنگ ملاتی منطقه ازارک امروز یکشنبه با حضور معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه نوشهر و مسئولان محلی افتتاح شد.

رسول رجبی معاون اداره کل منابع طبیعی منطقه نوشهر در آئین افتتاح این طرح هزینه اجرای آن را هشت میلیارد ریال اعلام کرد.

وی با بیان اجرای این طرح از سال ۹۰ شروع شده بود ،‌ گفت : پروژه سنگ‌ملاتی کنترل سیل و رسوب به مساحت یکهزار و ۸۰۰۰ متر مکعب در منطقه ازارک حوزه آبخیز سد میجران اجرا شده است.

وی افزود : این طرح به منظور کنترل سیل و رسوب های ناشی از بارش های شدید و سیلاب در پشت دریچه سد میجران ساخته شده تا در صورت جاری شدن سیلاب از خسارت های احتمالی به روستاهای پائین دست جلوگیری کند.

رجبی همچنین از اختصاص چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای طرح آبخیزداری این منطقه خبر داد و گفت :‌ از این میزان نزدیک به ۷۰۰ میلیون تومان در  منطقه اشکور ، ۸۰۰ میلیون تومان در همین پروژه سنگ ملاتی ازاراک و بالغ بر سه میلیارد تومان نیز در حوزه آبریز رودخانه چالکرود هزینه شده که تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =