استاندار کردستان از مسکن مهر خبرنگاران و روگذر سه راهی مریوان بازدید کرد

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی خود از واحدهای مسکن مهر خبرنگاران و هنرمندان در سنندج بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات و نواقص آن قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، براساس برنامه‌ریزی انجام شده و بعد از آماده‌سازی محوطه، واحدهای مسکونی مسکن مهر خبرنگاران و هنرمندان سنندج، شهریور امسال به بهره‌برداری می‌رسد و تحویل این قشر خواهد شد.

با اینکه برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته و قول بهره‌برداری داده شده اما بهمن مرادنیا برای اطمینان از به بهره‌برداری رسیدن این واحدها از آن بازدید کرده و دستور لازم برای رفع مشکلات آن را صادر کرد.

این طرح بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، استانداری و سازمان ملی مسکن برای اتمام این طرح ۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای محوطه‌سازی آن اختصاص داده بودند که تاکنون پرداخت نشده است و استاندار با پیگیری از وزارت مسکن و شهرسازی قول دریافت آن تا آخر هفته را گرفته است. متقاضیان برای محوطه سازی تاکنون یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال را از جیب خود هزینه کرده‌اند.

این پروژه شامل ۹ بلوک و ۱۰۸ واحد بوده که از سال ۸۶ کار احداث آن آغاز شده و آورده متقضایان دارای پارکینگ ۴۰۰ میلیون ریال و بدون پارکینگ ۲۸۰ میلیون ریال بوده است.

استاندار کردستان: تقاطع غیرهمسطح سه راهی مریوان تا پایان مهر به بهره‌برداری می‌رسد

 استاندار کردستان گفت:‌ تقاطع غیرهمسطح سه راهی مریوان در سه کیلومتری سنندج تا پایان مهر به بهره‌برداری می‌رسد.

بهمن مرادنیا در جریان بازدید از این طرح اظهار داشت:‌ تقاطع غیر همسطح سه‌ راهی مریوان محل اتصال بزرگراه میاندوآب – کرمانشاه و راه اصلی سنندج‌ - مریوان - باشماق است.

وی یادآور شد: این طرح در ادامه کار کریدور شمال جنوب و کنارگذر شرقی شهرستان سنندج خواهد بود.

مرادنیا با اشاره به ضرورت و اهمیت اجرای این طرح اضافه کرد: افزایش ایمنی و کاهش ضرر و زیان‌های ناشی از تصادفات این مسیر که محل عبور و مرور تانکرهای سوخت است، سرویس بهتر به وسایل نقلیه و تسهیل در رفت و آمدها و دسترسی مناسب به مرز باشماق از جمله نتایج اجرای این طرح است.

استان کردستان دارای هشت هزار و هشت کیلومتر راه شریانی، غیرشریانی و روستایی بوده که شامل یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر بین شهری (شریانی و غیرشریانی) و ۶ هزار و ۱۹۰ کیلومتر روستایی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =