۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۰
کد خبرنگار: 1936
کد خبر: 83919315
۰ نفر

برچسب‌ها

کشاورزی همدان ۹۵۰ فرصت شغلی ایجاد کرد

همدان- ایرنا- رییس سازمان جهادکشاورزی همدان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون برای ۹۵۰ نفر در بخش کشاورزی استان فرصت شغلی ایجاد شده است.

منصور رضوانی جلال روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ۹۲ طرح کشاورزی و دامداری در هفته دولت با اعتبار ۷۵۰ میلیارد ریال و اشتغال ۷۲۷ نفر بهره برداری می‌شود.

وی اظهار داشت: امسال در بخش کشاورزی در حوزه های مختلف باغی، زراعی، گلخانه، دامداری و دامپروری با توجه به همه محدودیت های اقتصادی اتفاقات خوبی برای رشد و توسعه بخش کشاورزی استان همدان رخ داده که بسیار قابل توجه است.

رضوانی جلال اضافه کرد: در بخش جهش تولید در سالجاری طرح هایی تعریف شده که در توسعه این بخش حائز اهمیت است.

رییس سازمان جهادکشاورزی همدان گفت: امسال رقم قابل توجهی از گندم کشاورزان خریداری و هم اکنون ۸۲ درصد از پول کشاورزان استان پرداخت شد.

به گفته رضوانی جلال همچنین پول خرید تضمینی کلزا به صورت کامل به کشاورزان استان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه امروز در بحث دانه های روغنی ۸۳ درصد وابستگی وارداتی کم شده، تاکید کرد: درصدد هستیم تا به صورت کامل با ایجاد امکانات وابستگی به واردات دانه های روغنی را کاهش دهیم. 

وی گفت: اقدامات مهمی در این راستا انجام و نهاوند به قطب تولید کلزا تبدیل شده و کارخانه روغن کشی کلزا در غرب کشور در شهرستان نهاوند ایجاد شده است.

رییس سازمان جهادکشاورزی همدان افزود: هم اکنون قیمت خوبی برای خرید تضمینی کلزا پیشنهاد شده و به زودی در راستای خرید این محصول اقدام خواهد شد.

 رضوانی جلال ادامه داد: با توجه به همه محدودیت هایی که در بخش اقتصادی کشور وجود دارد در تولید محصولات زراعی و باغی رشد خوبی داشتیم و در خرید تضمینی محصولات نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد رشد ایجاد شد.

رییس سازمان جهادکشاورزی همدان با بیان اینکه امسال در تولید محصول سیب زمینی و باغی بسیار خوب عمل شد گفت: در کنار مباحث کشاورزی با تاکید استاندار همدان طرح های تاثیرگذار و محرک توسعه در حال اجرا است.

رضوانی جلال افزود: در این راستا چهار هزار میلیارد تومان ارزش سرمایه گذاری در سه طرح دامداری  و گلخانه ۵۳۰ هکتاری در حال شناسایی، مطالعه و اجرا است.

وی با بیان اینکه امروز در بحث ایجاد گلخانه از  استان های پیشرو هستیم افزود، با اتمام طرح های در دست اقدام  استان همدان به قطب گلخانه کشور تبدیل خواهد شد و بحث گلخانه ها رونق خوبی خواهد گرفت.

رضوانی جلال در خصوص طرح داربستی باغ های انگور ملایر نیز گفت: سال گذشته گام مهمی در راستای کار ترویجی و آموزشی برداشته شد و باغداران از مزایای آن بهره مند شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =