۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۵۵
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 83919293
۰ نفر

برچسب‌ها

 عاشورا در حصار زمان و مکان نیست

زنجان - ایرنا - امام جمعه شهرستان خدابنده گفت: عاشورا در حصار زمان و مکان نیست و به گستره تاریخ، نقش آفرین و اثرگذار است.

حجت الاسلام علی موسوی، روز یکشنبه در جمع کارکنان انتظامی استان که در میدان صبحگاه در فضای روباز و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و با تقدیر از اقدامات حافظان نظم و امنیت در جامعه، افزود: برنامه‌ریزی برای برگزاری چنین مراسم باشکوهی با رعایت کلیه شیوه نامه‌های بهداشتی نشان از ولایت مداری کارکنان پلیس دارد.

وی با اشاره به اینکه علت به وجود آمدن واقعه عاشورا، عدم ولایت مداری و ولایت پذیری بود، اظهار داشت: این واقعه عظیم، یک جریان هدایت‌گر و بصیرت افزاست که در تمام تاریخ بشر تأثیر گذار است.
حجت الاسلام موسوی با تاکید بر اینکه واقعه عاشورا، دارای پیام های بسیار عمیقی برای بشریت است، افزود: حماسه سازترین، انسان سازترین و غم بارترین حادثه، تاریخ حادثه کربلا است و در اصل هیچ حادثه و برنامه‌ای به اندازه عاشورای امام حسین (ع) انسان ساز نیست.

امام جمعه شهرستان خدابنده با بیان اینکه هرکار و اتفاقی که سبقه الهی داشته باشد ماندگار و اثرگذار می شود و باید به واقعه عاشورا تحلیلی نگاه کرد تا عبرت گرفت،  افزود: دور شدن از اصل ولایت و ایجاد بدعت و انحراف در دین باعث شد که عده ای از مسلمانان بعد از واقعه غدیر، راه و مسیر درست را گم کنند و در دین بدعت هایی ایجاد شود که برای احیاء آن، امام حسین (ع) دست به انقلابی بزرگ زد و نهضت عاشورا را بوجود آورد.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به اینکه ما چهار دسته انسان داریم، افزود: دسته اول مومنان هستند که عقاید دینی را باور دارند و به آن عمل میکنند، دوم کافران هستند که اعتقاد و ایمان ندارند و طبق آن عمل می کنند،  دسته سوم منافقان هستند که در قلب خود به خداوند ایمان ندارند ولی در ظاهر عمل می کنند و دسته چهارم حق را می شناسند و کاملا قبول دارند اما در عمل نمی توانند طبق دستور ولی خدا عمل کنند.

وی با بیان اینکه بنابر فرمایشات پیامبر گرامی اسلام (ص) دلیل انحراف مسلمانان رفاه طلبی و دنیا طلبی است، افزود : دنیا طلبی و رفاه طلبی با ولایت مداری و در محضر ولی خدا بودن در کنار هم نمی شود.

حجت الاسلام موسوی به ۲ نوع عبادت اشاره کرد و اظهار داشت : عبادت مختص که موضوع آن برخلاف میل عمل کردن، مبارزه با نفس، پا روی نفس خود گذاشتن است و عبادت دیگر مشترک مثل نماز، روزه و رعایت موازین دینی است.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به اینکه ولایت مداری عبادت مختص است افزود : علت به وجود آمدن عاشورا عدم ولایت مداری و ولایت پذیری بود که موجب به وجود آمدن این واقعه شد ولی اوج ولایت مداری واقعه عاشورا قمر بنی هاشم است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =