استاندار گیلان: مردم ایران از قربانیان مهم تروریسم هستند

رشت- ایرنا- استاندار گیلان گفت: ملت ایران از قربانیان مهم تروریسم محسوب می شود و تاوان های زیادی را در این بخش داده است.

ارسلان زارع روز یکشنبه در پنجمین همایش اسوه های صبوری  به مناسبت گرامیداشت شهدای ترور در رشت اظهار داشت: شهدای ترور ایران از مظلوم ترین شهدای ما هستند چون در مصافی ناجوانمردانه به شهادت رسیدند که این شهدا همانند ستارگان درخشان آسمان نورانی در کشور ما می درخشند و درخشش آنان بسیار خیره کننده و یادشان تا ابد در نزد مردم باقی است.

وی ادامه داد: البته ترور یکی از منفورترین کارها و اعمال تاریخ است اما آنچه امروز در موضوع ترور اتفاق می افتد، بسیار زشت تر از دوران گذشته است چون از یک سو برای عدم تحقق اراده و خواست مردم و از سوی دیگر برای ایجاد ترس و وحشت این ترورها انجام می شود.

استاندار گیلان بیان کرد: مردم هیچگاه فراموش نکردند که پس از گذشت ۴۷ روز از پیروزی انقلاب اسلامی تعدای از هموطنان ما قربانی ترور  شدند چون هدف این مردم استقرار یک نظام مردم سالاری دینی بود که پذیرشاین امر برای دشمنان ایران بسیار سخت بود.

زارع اضافه کرد: ملت ما هرگز زیر یوغ بیگانگان نرفته و نخواهند رفت و به همین دلیل گروهک های تروریستی توان این رشادت ها را ندارند و اقدام به ترور مردم بی دفاع می کنند و این  در حالی است که تاثیرگذاری شهیدان در پیروزی انقلاب ، در صیانت و حفاظت از آرمان های انقلاب بدون تردید نه فقط برای مردم ما بلکه برای بسیاری از مردم دنیا مبرهن است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط موجود در جهان، مردم ما باید همچنان همدلی و وحدت ملی را بیش از پیش مقاوم و مستمر سازند و از طرف دیگر نیز باید حامی و پشتیبان سایر مردم مظلوم باشیم که دچار ترور هستند.

وی به آغاز هفته دولت نیز اشاره و تقارن آن با برپایی این همایش اشاره و تصریح کرد: نخستین روز هفته دولت که به دلیل شهادت و ترور مظلومانه رئیس جمهور و نخست وزیر نامگذاری شده، با این همایش تقارن یافته و این شهیدان (رجایی و باهنر) نیز توسط عده ای از سنگدل ترین افراد به شهادت رسیدند که یاد و خاطره این شهیدان والامقام و همچنین سایر شهدا به خصوص شهدای ترور و هسته ای را گرامی می داریم.

استاندار گیلان یادآور شد: رفتارهای گروهک ها و تروریست ها، غیراخلاقی ، غیردینی و ناجوانمردانه است که برپایی چنین مجالس و همایش هایی برای از بین بردن این گروهک ها بسیار مهم و تاثیرگذار است چون مظلومیت شهدای ترور را به جهان نشان می دهیم.

پنجمین همایش اسوه های صبوری ویژه شهدای ترور روز یکشنبه با  حضور تعدادی از مسئولان کشوری و همچنین مسئولان ارشد استان گیلان در رشت برگزار شد.

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تاکنون ۱۷ هزار از اقشار مختلف مردم توسط منافقان کوردل ترور و به درجه رفیع شهادت رسیدند که از این تعداد، ۱۴۴ شهید مربوط به استان گیلان است. 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =