معاون استاندار کردستان: همدلی و مشارکت مردم برای تداوم اقتدار ایران اسلامی ضروری است

سنندج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با بیان اینکه چارچوب‌های ما برای خدمات رسانی به مردم، خدمت صادقانه، توسعه مرز و بوم و امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: لازمه تداوم اقتدار ایران اسلامی، همدلی، همراهی و مشارکت مردم در همه عرصه‌ها است.

به گزارش ایرنا، حسین خوش اقبال روز یکشنبه در دومین جلسه شورای اداری شهرستان سقز ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت اظهار داشت: پیروزی دیپلماسی اخیر ایران در برابر آمریکای زورگو، نشان از با تدبیری مقام معظم رهبری و همراهی ملت و دولتمردان دارد تا بار دیگر غرب متحمل شکست سنگینی در برابر اراده مردم شود.

وی با بیان اینکه استفاده از نیروهای اهل سنت و کُرد در پست های کشوری و استان کردستان در دولت یازدهم به بعد افزایش یافته است، افزود: استفاده حداکثری از نیروهای بومی، اهل سنت و کُرد در استان کردستان نشان دهنده اهتمام دولت به استفاده از نیروهای کارآمد و بومی این دیار است.

خوش اقبال به برگزاری بی نظیر کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان که یکی از بی نظیرترین کنگره‌های کشور بود اشاره کرد و یادآور شد: کنگره مشاهیر کُرد نیز برای معرفی توانمندی اندیشمندان و بزرگان کُرد، تثبیت سنندج بعنوان شهر خلاق موسیقی، تشکیل خانه احزاب،  توسعه روابط فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و هنری با اقلیم کردستان و بکارگیری هفت مدیر کارآمد زن در پست های مدیریتی استان و شهرستانها در راستای توسعه کردستان انجام شده است.

وی به تشکیل نهادهای مردم نهاد در کردستان اشاره کرد و گفت: در سالیان قبل تنها ۴۵ تشکل و سمن مردم نهاد در کردستان فعال بود ولی اکنون این ارقام با رشد ۴۰۰ درصدی به ۶۰۰ تشکل و سازمان مردم نهاد ثبت شده در استان رسیده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان با اشاره به اینکه در شرایط سخت اعتبار بودجه‌ای هستیم، تاکید کرد: امسال با وجود تحریم‌ها و شرایط سخت اقتصادی، ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار عمرانی برای کردستان اختصاص داده شد که نسبت به پارسال ۳۲ درصد رشد دارد.

وی به پیشرفت فیزیکی خوب راه آهن سنندج - همدان که یکی از راه های توسعه‌ای استان کردستان است اشاره کرد و افزود: ظرف دو سال  ۷۳۰ میلیارد تومان به این طرح بزرگ اختصاص یافت همچنین تبدیل جاده سنندج - همدان به بزرگراه که ۲۰ کیلومتر صعب العبور آن با ۴۰ میلیارد تومان اعتبار در محدوده صلوات آباد در دست اجراست و ۵۰ درصد از آن تکمیل و زیر بار ترافیک رفته از دیگر خدمات دولت در کردستان است.

معاون استاندار کردستان یادآور شد: تونل ایجاد شده در جاده جدید سنندج - مریوان با یک هزار و ۹۰۰ متر طول، دارای پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی است که امیدواریم این طرح مهم و توسعه ای استان در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.

خوش اقبال با بیان اینکه برای ۱۶ هزار و ۸۱۰ هکتار از زمین های کشاورزی آب تخصیص یافته و هفت هزار هکتار زمین نیز به سیستم آبیاری نوین مجهز شده است،  اضافه کرد: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون هشت سد بزرگ در کردستان ساخته یا در دست ساخت است که از محل منابع آب این سدها تخصیص خوبی برای کشاورزی گرفته‌ایم.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =