افتتاح ۲۴۸ میلیارد ریال طرح؛ پیش‌درآمدی بر طرح‌های هفته دولت در آذربایجان‌غربی

ارومیه – ایرنا- افتتاح طرح‌های عمرانی با اعتبار بیش از ۲۴۸ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال در چهار شهرستان آذربایجان‌غربی که در نخستین روز از شهریور به انجام رسید، پیش درآمدی بر طرح های افتتاحی هفته دولت امسال بود.

به گزارش ایرنا، در حالی که هفته دولت امسال نیز نظیر سال های گذشته از دوم شهریور آغاز شده، به علت مصادف شدن با تاسوعا و عاشورای حسینی در روزهای پایانی این هفته، برنامه های افتتاح روزها پیش از آغاز هفته، اجرا شد که سفر وزیر راه و شهرسازی در روزهای پایانی مرداد نیز این امر را تسریع کرد.

علاوه بر طرح های میلیاردی افتتاحی در سفر محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در شهرستان های مختلف آذربایجان غربی، نخستین روز شهریور نیز طرح های دیگری به بهره برداری رسید یا کلنگ زنی شد.

در این روز، یکی از مهمترین افتتاح ها، آغاز به کار بخشداری بکتاش میاندوآب بود که با حضور علی مصطفوی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی انجام شد.

علاوه بر آن، از جمله طرح های روز اول شهریور، ۶ پروژه عمرانی مربوط به شهرستان چالدران بود که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی با اعتبار ۱۲۷ میلیارد ریال و ۳۵۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.

این طرح ها شامل آسفالت‌ریزی معابر و خیابان‌های شهر آواجیق به طول ۱۰۶ هزار متر مربع با اعتبار نزدیک به ۴۰ میلیارد ریال افتتاح شد.

گازرسانی به روستای عرب دیزج  با اعتبار ۲۱ میلیارد ریال و کارخانه آسفالت ۱۲۰ تنی مارینی با اعتبار نزدیک به ۱۰ میلیارد ریال، دیگر افتتاحی در اولین روز هفته دولت در این شهرستان بود.

همچنین در این روز، آبرسانی به روستای محلملو با اعتبار چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، برق رسانی به روستای مرزی مندلیق در بخش مرکزی به همراه ۲۴ طرح توسعه، اصلاح و ساماندهی شبکه‌های توزیع برق روستایی و شبکه معابر بخش دشتک با اعتبار ۲۹ میلیارد ریال افتتاح شد.

گلخانه هیدروپونیک در روستای قوشابلاغ علیا با تولید ۱۵۰ تن انواع صیفی‌جات با سرمایه گذاری ۱ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال نیز به بهره برداری رسید.

عملیات گازرسانی به روستای بیک کندی با اعتبار ۲۱ میلیارد ریال آغاز شد.

در شهرستان مهاباد نیز ۱۰ طرح عمرانی، خدماتی و کشاورزی با ۵۰ میلیارد ریال اعتبار افتتاح شد.

افتتاح گاوداری ۱۹ راسی روستای "قوزلو سفلی" با هفت میلیارد ریال، افتتاح ساختمان اداری شهرداری و ساختمان آتش‌نشانی این شهرستان با ۱۰ میلیارد ریال اعتبار ، روشنایی ورودی شهر خلیفان با ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال هزینه و افتتاح ۹۰ منزل مسکونی روستایی  هرکدام با یک میلیارد ریال از جمله طرحهایی بود که در این شهرستان افتتاح شد.

خوی به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت آذربایجان غربی از قاعده افتتاح های هفته دولت بی نصیب نبود و در نخستین روز از این هفته سه طرح کشاورزی و یک طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر ۵۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

آسفالت راه روستایی "بیزنده"، گاوداری ۱۰۰ راسی، بره پروری ۲۰۰ راسی و انبار توزیع نهاده های دامی، طرح های افتتاحی شهرستان خوی بود.

شهرستان اشنویه چهارمین شهرستانی بود که هفت طرح عمرانی، خدماتی و آموزشی هفته دولت در آن با ۱۲ میلیارد ریال اعتبارافتتاح شد و چهار طرح با پنج میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال کلنگ زنی شد.

سایت همراه اول شهرک بسیج و طرح‌های اداره برق، شامل اصلاح و اضافه فاز شبکه فشار ضعیف شهری به طول چهار هزار و ۳۰۰ متر و شبکه فشار ضعیف هوایی به طول ۷۲۴، پروژه افزایش قدرت پست هوایی و تعویض چراغ‌های روشنایی از جحمله طرح های افتتاحی اولین روز از هفته دولت در این شهرستان بود.

طرح سایت همراه اول نیز در روستاهای "بیمضرته" و "امیرآباد" و توسعه فضای آموزشی مدارس "فرهنگیان خیر" و "خوارزمی" شهر نالوس نیز چهار طرحی بود که در این شهرستان کلنگ‌زنی شد.

هفته دولت امسال که به نوعی آخرین هفته از این دست در زمان فعالیت دولت تدبیر و امید است، به یکی از نقاط عطف توسعه آذربایجان‌غربی تبدیل شده به طوری که طبق برنامه‌ریزی‌ها، ۱۵ هزار میلیارد ریالی طرح در این استان افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود تا دولت، محرومیت‌زدایی را از چهره این استان در سال آخر تکمیل کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =