استقبال برای سرمایه‌گذاری در گلستان چشمگیر است

گرگان ـ ایرنا ـ نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی گفت که با وجود مشکلات ناشی از تحریم و افزایش قیمت‌ها، استقبال برای سرمایه گذاری در بخشهای مختلف این استان چشمگیر است اما نبود رویه واحد در پذیرش و حمایت از آنها سبب سردرگمی بخش خصوصی و کندشدن چرخه توسعه استان شده است.

رمضانعلی سنگدوینی روز یکشنبه در نشست خبری اظهار داشت: فرایند صدور مجوز در برخی ادارات کل گلستان بسیار کند است که باید این رویه تغییر کرده و معطلی سرمایه گذار و سردرگمی سرمایه گذاران به پایان برسد.

وی با اشاره به وجود زیرساخت های گسترده در استان برای سرمایه گذاری اظهار داشت: حوزه گردشگری، صنایع تبدیلی بخش کشاورزی و انرژی از جمله ظرفیت های گلستان است که رغبت سرمایه گذاران برای فعالیت و حضور در آنها محسوس است.

سنگدوینی به پروژه های در دست اجرای حوزه انرژی گلستان اشاره کرد و گفت : سرمایه گذاری ۹۰ میلیارد ریالی در عملیات مسیرسازی برای احداث چاه اکتشاف نفت در گمیشان،  پروژه ۱۰ میلیون یوروی نصب دکل نفتی در محل اکتشاف و پروژه تحقیقاتی شناسایی مخازن طبیعی ذخیره گاز در شرق استان از جمله مواردی است که بهره برداری از آنها تحولی مهم در حوزه انرژی استان ایجاد خواهد کرد.

وی گفت: بهره‌گیری از ظرفیت بانک‌های کشور برای حمایت ویژه از گلستان یکی از رویکردهای مجمع نمایندگان است که در همین راستا به زودی شاهد سرمایه گذاری ۱۸ هزار میلیارد ریالی یکی از بانک ها در صنعت میگو استان خواهیم بود.

وی با اشاره به طرح های در دست اقدام دولت در گلستان گفت: یکی از طرح های نیمه تمام استان، سالن شش هزار نفری مجموعه ورزشی کریم‌آباد است که با مذاکرات صورت گرفته مقرر شد با تزریق اعتبارات لازم تا این طرح تا پایان دولت به بهره برداری برسد.

سنگدوینی توجه به اشتغال خانگی و مولد در روستاها را ضروری دانست و گفت: راه برون رفت از مهاجرت روستاییان به شهرها افزایش تسهیلات در حوزه مشاغل خرد و اشتغال خانگی به ویژه در روستاها است که با مذاکرات صورت گرفته با یکی از موسسات مالی کشور پرداخت تسهیلات روستایی در گلستان تقویت خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =