هشدار هواشناسی خراسان رضوی در خصوص وقوع بارشهای رگباری

مشهد- ایرنا- هواشناسی خراسان رضوی با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به وقوع بارشهای رگباری همراه با رعد و برق در سطح استان خراسان رضوی با احتمال آبگرفتگی و سیلاب و افت دما به ویژه در نوار شمالی و جنوبی استان هشدار داد.

به گزارش روز یکشنبه مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در این اطلاعیه با اشاره به این که گسترش و نفوذ جریانات جوی ناپایدار در استان سطح زرد را نشان می‌دهد آمده است: وقوع بارشها توام با رعد و برق در سطح استان به ویژه نواحی شمالی و برخی از نواحی جنوبی از عصر امروز آغاز شده است و تا اوایل وقت چهارشنبه هفته جاری ادامه دارد.
بر اساس این گزارش، وزش باد طی عصر امروز تا پایان هفته جاری در سطح خراسان رضوی به ویژه در مناطق بادخیز استان توام با گرد و خاک شدت می‌گیرد و همراه با کاهش کیفیت هوا و احتمال بروز خسارت پیش‌بینی شده است.
در این گزارش با اشاره به کاهش محسوس دما در استان خراسان رضوی از فردا دوشنبه آمده است: طی روزهای آینده دمای روزانه استان بین ۶ تا هشت درجه و دمای شبانه بین پنج تا هفت درجه سلسیوس کاهش می‌یابد.
هواشناسی خراسان رضوی در این گزارش نسبت به اتخاذ تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از بروز خسارات احتمالی به جهت رگباری بودن بارش‌ها و همچنین افزایش شدت وزش باد تاکید کرده است.
 
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =