افتتاح و کلنگ‌زنی ۵۹ طرح در هفته دولت در شهرستان لامرد

شیراز-ایرنا-فرماندار شهرستان لامرد گفت: به مناسبت هفته دولت، ۵۹ طرح در مجموع با اعتبار ۲۰۹ میلیارد و ۸۰۲ میلیون تومان در این شهرستان افتتاح و یا کلنگ‌زنی خواهد شد.

حسین شبانی‌نژاد، یکشنبه و در نخستین روز از هفته دولت در نشست خبری افزود: از این تعداد، ۵۰ طرح افتتاح می‌شود و به بهره‌برداری می‌رسد و مابقی عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد. 

وی بیان داشت: بهره‌برداری از طرح گازرسانی به شهر چاهورز و ۱۰ روستای این بخش با اعتباری افزون بر ۴۲ میلیارد تومان از جمله این طرح‌هاست.  
شبانی‌نژاد اضافه کرد: همچنین چهار کارخانه در منطقه ویژه اقتصادی لامرد (کارخانه‌های مونتاژ لوازم خانگی، مونتاژ ماشین‌آلات راهسازی، یک کارخانه در حوزه پایین دست آلومینیوم، سنگبری شهرداری چاهورز)، کارخانه سنگ شهرک صنعتی نیرایی و کارخانه گچ بخش اشکنان از جمله پروژه‌هایی هستند که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، عملیات اجرایی آنها در هفته دولت آغاز می‌شود. 
فرماندار شهرستان لامرد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در توزیع اعتبارات توازن، سه درصد درآمد نفت و گاز و استانی، تلاش شده که این اعتبارات صرف طرح‌هایی با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد شود.

شبانی‌نژاد ادامه داد: با وجود تنگناهای مالی، شرایط تحریمی کشور و کمبود اعتبارات، دولت اهتمام ویژه‌ای به ایجاد زیربناها و توسعه صنعتی شهرستان لامرد داشته و دارد و این قطب اقتصادی با افتتاح کارخانه آلومینیوم در منطقه ویژه اقتصادی لامرد و تکمیل زنجیره صنایع پایین دست، در آینده‌ای نزدیک سهم بسزایی در ارتقای شاخص‌های اقتصادی کشورمان دارد.

شهرستان لامرد در فاصله ۳۶۵ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

از دوم تا هشتم شهریورماه به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =