مانور شروع سال تحصیلی به صورت مجازی برگزار می‌شود

تهران-ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از برگزاری مانور شروع سال تحصیلی به صورت مجازی در استان‌ها در شهریور و قبل از آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، علی الهیار ترکمن اظهار داشت: نیاز به نیروی انسانی برای سال تحصیلی پیش رو، پیش بینی و محاسبه شده است.

وی افزود: با همان مدل و بسته ای که سال قبل دنبال می کردیم، اعم از حق التدریس نیروی رسمی و پیمانی، حق التدریس آزاد، خرید خدمت، حق التدریس شاغلین و سرباز معلم، نیازها را برطرف می کنیم. در برخی موارد نیز مجوز داریم که از نیروهای در آستانه بازنشستگی در قالب استمرار خدمت استفاده کنیم.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان این که در ماه گذشته، توزیع استانی نیروی انسانی انجام و تفاهم نامه های سنواتی توزیع نیروی انسانی با همه استان ها نهایی و ابلاغ شده است گفت: یک مرتبه مانور شروع سال تحصیلی را به صورت مجازی با استان ها انجام دادیم و یک مرتبه دیگر هم در شهریور و قبل از شروع سال تحصیلی انجام می دهیم که از لحاظ توزیع نیرو و اطمینان از اینکه در ابتدای سال هیچ کلاسی بدون معلم نخواهد بود مشکلی نداشته باشیم.

الهیار ترکمندرباره تعداد بازنشستگان امسال گفت: امسال تعداد افراد مشمول بازنشستگی که وارد سامانه بازنشستگی می شوند ۴۷ هزار نفر هستند که تعدادی به استناد ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری امکان استمرار خدمت دارند.

وی ادامه داد: از طریق استان ها در حال پیگیری هستیم تا تعداد همکارانی که امکان ادامه خدمت دارند را به ما اعلام کنند. تا بیستم شهریور ماه می توانیم تعداد بازنشستگان قطعی را اعلام کنیم.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره این که آیا طرح معلم تمام وقت و ثبت نام از متقاضیان سال تحصیلی پیش رو نیز ادامه می یابد؟، گفت:  طرح معلم تمام وقت با توجه به برقراری فوق العاده ویژه خرداد ماه دیگر از کاربرد خارج شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha