افتتاح فاز نخست طرح توسعه شرکت صنعتی آذین فورج اسفراین

بچنورد- ایرنا- همزمان با نخستین روز از هفته دولت فاز نخست طرح توسعه شرکت صنعتی آذین فورج شهرستان اسفراین با ۸۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری بهره‌برداری شد.

فرماندار اسفراین روز یکشنبه در حاشیه آیین افتتاح این طرح تولیدی و صنعتی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح توسعه شرکت صنعتی آذین فورج اسفراین در ۲ فاز اجرایی می‌شود که فاز نخست امروز با اشتغالزایی مستقیم ۱۰۰ نفر به بهره برداری رسید.

طاهر رستمی افزود: در فاز نخست طرح توسعه شرکت صنعتی آذین فورج سالانه سه هزار تن قطعات فورجی آهنگری در صنایع کشاورزی، ریلی و خودرو تولید می شود.

وی افزود: فاز دوم طرح توسعه شرکت صنعتی آذین فورج نیز با سرمایه گذاری سه هزار و ۴۸۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به آهنگری سنگین اختصاص یافته است.

رستمی گفت: این فاز از این طرح صنعتی  ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می شود تا دهه فجر امسال به بهره برداری برسد و ۱۵۰ نفر دیگر به طور مستقیم در این شرکت صنعتی مشغول به کار شوند.

وی افزود: اکنون در شرکت آذین فورج ۵۴۶ نفر به طور مستقیم مشغول به فعالیت هستند و این میزان تا سال آینده به هزار نفر خواهد رسید.

۱۶۱ پروژه عمرانی تولیدی و خدماتی هفته دولت در اسفراین افتتاح یا کلنگ زنی شد.

شرکت آذین فورج اسفراین، بزرگترین شرکت صنعتی بخش خصوصی در استان خراسان شمالی است که ظرفیت تولید سالیانه ۹ هزار تن انواع قطعات صنعتی را دارد.

این شهرستان ۱۲۰ هزار نفری در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد و با داران بودن ۲ صنعت بزرگ فولاد و لوله گستر و صنایع پایین دست آن، قطب صنعتی خراسان شمالی است.
  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha