تامین نظم و امنیت مجالس عزاداری با ۲۱ هزار گشت انتظامی، پیاده و همیاران محرم

تهران - ایرنا - رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به نقش پلیس در تامین نظم و آرامش مجالس عزاداری، از آمادگی پلیس پیشگیری برای برگزاری با شکوه و تامین نظم و امنیت مناسبت‌های محرم و صفر با ۲۱ هزار گشت انتظامی، پیاده و همیاران محرم خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس سردار، مهدی معصوم بیگی ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله‌الحسین(ع) و یاران با وفایش، بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در مجالس عزاداری از سوی پیروان این امام شهید و هیئات حسینی تاکید کرد.

وی با اشاره به ارتقای آمادگی رده‌های پلیس پیشگیری در سراسر کشور به منظور تامین نظم و امنیت مجالس عزاداری اظهار داشت: در راستای بزرگداشت حماسه عظیم کربلای حسینی و حفظ آرامش هیئت‌های مذهبی و آحاد مردم عزادار، ۷۴۹۰ واحد گشت خودرویی، ۴۱۸۳ واحد گشت موتورسوار و ۹۳۵۴ نفر گشت پیاده با انجام گشت زنی هدفمند ضمن پیشگیری از وقوع جرایم در راستای تامین نظم و امنیت مجالس عزاداری نقش آفرینی خواهند کرد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: همیاران محرم که با هیئت ها و پلیس همکاری تنگاتنگی دارند و نقش اساسی در برقراری نظم هیئات و رعایت پروتکل‌ها خواهند داشت با همراهی بیش از ۶۶ هزار نفر از همکاران بنده اعم از کادر و وظیفه و دست اندرکاران اقامه عزای حسینی در ارتباط خواهند بود تا مراسم ها و مجالس پیش بینی شده برای این مناسبت در کمال آرامش و به بهترین وجه ممکن و البته با رعایت موازین بهداشتی برگزار شود.

سردار معصوم بیگی با اشاره به ارائه آموزش های لازم به کارکنان برای پیشگیری از هرگونه اعمال خرابکارانه از سوی افراد معاند تصریح کرد: در این راستا علاوه بر فعال کردن تیم های کشف و خنثی‌سازی بیش از ۷ هزار جلسه هماهنگی و توسعه همکاری‌های متقابل با سازمان تبلیغات اسلامی، استانداری‌ها، فرمانداری‌ها، سازمان‌های امدادی، هیئت‌های مذهبی و هیئت امنای مساجد و مسئولان مجالس عزاداری برگزار شده است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا مشارکت و هم‌گرایی عزاداران با پلیس را نوعی وفاق اجتماعی دانست و بیان کرد: اصلی‌ترین مسئولیتی که پلیس در ایام پر فیض محرم‌ در کنار وظایف همیشگی خود به آن می‌پردازد، تأمین نظم و امنیت مراسم عزاداری و برنامه‌های آنان برای پیشگیری از بروز بی‌نظمی و ناامنی است.

وی با بیان اینکه تمامی رده‌ها و یگان‌های پلیس پیشگیری نسبت به حساسیت و اهمیت این ایام توجیه شده اند، افزود: فرماندهان و تیم های بازرسی با سرکشی مداوم و دقیق به همه بخش‌های تحت امر خود، آمادگی نیروها را چند برابر کرده اند.  

ارشد ترین مقام پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به شور و شوقی که در این روزها در سراسر کشور فراگیر شده است، خاطرنشان کرد: ماه محرم به عنوان بهترین و کامل ترین عامل در کنترل آسیب های اجتماعی محسوب می شود بنابراین مردم و خصوصا جوانان باید نهایت بهره را از عبرت ها و درس های واقعه عاشورا بیاموزند و سرمشق زندگی فردی و اجتماعی خود قرار دهند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در پایان با بیان اینکه پلیس پیشگیری همه تلاش خود را برای برقراری نظم و امنیت مجالس امام حسین(ع) و برگزاری هرچه باشکوه‌تر آن خواهد کرد، گفت: امیدواریم که این ایام موجب افزایش معنویت در جامعه و تزکیه نفس و پاکی قلب‌های همه هموطنان عزیزمان شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =