محققان دانشگاه واشنگتن: ماسک می‌تواند جان مردم را نجات دهد

تهران- ایرنا- محققان یک دانشگاه آمریکایی پیش بینی کردند اگر دستورالعمل استفاده از ماسک دراین کشور بدرستی اجرا شود می تواند باعث جلوگیری از ابتلای تعداد زیادی از مردم به کووید-۱۹ شده و دست کم جان حدود ۷۰ هزار نفر را در آینده نزدیک نجات دهد.

به گزارش ایرنا، محققان موسسه ارزیابی و سنجش سلامت (IHME) وابسته به دانشگاه واشنگتن همچنین پیش بینی کردند که اگر اقدامات بیشتری در حوزه سلامت عمومی بکار بسته نشود، حدود ۱۳۴ هزار نفر از مردم آمریکا ممکن است تا ماه دسامبر (دی) جان خود را از دست بدهند. به گفته آنها اگر دستورات بهداشتی مربوط به جلوگیری از کرونا تا آن زمان کاهش یابد، این آمار ممکن است افزایش یابد.

طبق گزارش دانشگاه جان هاپکینز آمریکا، موارد ابتلا به کرونا در آمریکا  به ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر رسیده است و بیش از ۱۷۶ هزار نفر در این کشور تا روز گذشته جان خود را از دست داده اند.

به گفته محققان موسسه سنجش و ارزیابی سلامت اگر آمریکا دستورات را حفظ کند، شمار قربانیان ممکن است در ماه سپتامبر (شهریور) کاهش یافته و دوباره در پاییز افزایش یابد و تا اول دسامبر  (۱۱ آذر) آمار جان باختگان این کشور به ۳۱۰ هزار نفر افزایش یابد.

این پیش بینی ها در حالی مطرح شده که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده که از بازگشایی مدارس و فعالیت های تجاری استقبال می کند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا در ژوئیه (تیر) توصیه کردند که از ماسک در اماکن عمومی استفاده شود. این دستورالعمل به دنبال چندین تحقیقاتی ارائه شد که نشان داد استفاده از ماسک می تواند به شکل موثری ویروس را مهار کند.

ویروس کرونا موسوم به « کوید ۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

تاکنون شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز ۲۳ هزار نفر گذشته است که از این تعداد ۸۰۸ هزار و ۹۴۲ نفر جان خود را از دست داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =