بهره برداری از ۴۲ پروژه برق رسانی و سه طرح اشتغالزایی در رضوانشهر

رضوانشهر- ایرنا - همزمان با نخستین روز هفته دولت۴۲ پروژه برق رسانی با اعتبار ۱۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال و سه طرح اشتغالزایی دررضوانشهر به بهره برداری رسید.

 مدیر امور توزیع برق رضوانشهر روز یکشنبه در حاشیه افتتاح پروژه برق رسانی و در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد پروژه برق رسانی شامل احداث خط ۲۰ کیلو ولت با کابل خود نگهدار به طول ۱۲ هزار و ۱۶۷ متر و احداث خط فشار ضعیف هوایی با کابل خود نگهدار به طول ۲۷ هزار و ۷۷۳متر می باشد.

 مهندس ناصر پور امینی خاطرنشان  کرد: برای اجرای این تعداد طرح برق رسانی در سطح مناطق مختلف رضوانشهر تعداد ۱۸ دستگاه ترانس نصب شده است که ظرفیت ترانس های مربوطه به میزان ۲ هزار و ۹۵ ولت می باشد.

همچنین امروز سه طرح اشتغالزایی با ظرفیت ۳۸ نفر اشتغال در رضوانشهر به بهره برداری رسید.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان در سفر به این شهرستان و با حضور فرماندار و دیگر مسئولان محلی با بهره برداری از این طرح ها گفت : برای اتمام و راه اندازی این واحدهای تولیدی و اشتغالزایی پرورش شتر مرغ و غیره مبلغ یک میلیارد و ۸۱۵ میلیون تومان هزینه شده است.

 دکتر حبیب اله رضا دوستوی همچنین با بیان این مطلب که ما دنبال ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای خانوار های تحت حمایت هستیم، گفت: در سال ۹۸ در زمینه تولید و پرورش کرم ابریشم در سطح استان بیش از ۶۳ تن و در سال جاری هم بیش از ۹۲ تن پیله ابریشم تولید و روانه بازار مصرف کردیم.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است و دارای ۳۸ هزار و ۷۱۶ مشترک برق می باشد که از این میزان ۲۹ هزار و ۳۹۶ مورد خانگی، پنج هزار و ۴۷۶ مورد تجاری، ۱۵۳ مورد کشاورزی و یک هزار و ۷۷۹ مورد نیز عمومی می باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =