راه‌اندازی پویش «آجر به آجر» برای ساخت مدرسه در آذربایجان‌شرقی

تبریز - ایرنا - مدیرکل تجهیز و نوسازی مدارس آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که ۵۰ درصد ساخت و ساز مدارس استان با مشارکت خیران انجام می‌شود، مردم استان را به شرکت در پویش «آجر به آجر» برای مدرسه سازی دعوت کرد.

پیام صدقی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس، پویشی را تحت عنوان «آجر به آجر» در سایت و فضای مجازی به راه انداخته اند و از همه افراد نیکوکار برای پیوستن به این امر خیرخواهانه در راستاس ساخت مدرسه دعوت می کنیم.

وی هدف از این اقدام را اشاعه فرهنگ مشارکت برای مدرسه سازی و استفاده از ظرفیت خیران عنوان کرد و افزود: همه ساله، خیران برای کار خیر مدرسه سازی قدم برمی دارند؛ اما امسال برای همگانی شدن این کار خیر، پویش مردمی «آجر به آجر» اجرا می شود تا با اهدای یک آجر هم که شده، امکان مشارکت برای همه اقشار جامعه در ساخت و توسعه مدارس فراهم شود.

مدیرکل نوسازی مدارس آذربایجان شرقی از عموم مردم نیکوکار و خیر آذربایجان شرقی خواست تا قسمتی از نذورات خود در ایام ماه محرم را به اقدام خداپسندانه ماندگار در امر مدرسه سازی اختصاص دهند.

صدقی با بیان اینکه سال گذشته ۶۰۰ کلاس درس در آذربایجان شرقی احداث شد که ۵۰ درصد آن توسط خیران و یا به صورت مشارکتی ساخته شده است، خاطرنشان کرد: امسال نیز با مشارکت خیران ۷۵۰ کلاس درس تا پایان سال احداث می شود.

حدود ۴۰ درصد مدارس در آذربایجان شرقی نیاز به تخریب و یا مقاوم سازی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha