۲ طرح تولیدی و ورزشی در مهاباد به بهره‌برداری رسید

مهاباد- ایرنا- ۲ طرح تولید و ورزشی با ۵۰ میلیارد ریال هزینه به مناسبت هفته دولت با حضور فرماندار، امام جمعه و جمعه از مسوولان مهابادی در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

افتتاح طرح‌های کارگاه تولیدی درب ضدسرقت و مجموعه ورزشی شهید رجایی و کلنگ‌زنی پروژه‌های راه روستایی "ابراهیمه" در قالب طرح ابرار و طرح آبخیرداری روستای "دهبکر" طرح‌هایی بودند که امروز، یکشنبه توسط مسوولان این شهرستان کلنگ‌زنی و افتتاح شد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت در آیین افتتاح کارگاه تولیدی درب ضدسرقت این شهرستان گفت: برای راه‌اندازی این طرح بیش از ۴۵ میلیارد ریال هزینه شده که از این مقدار ۱۶ میلیارد ریال تسهیلات و مابقی نیز آورده شخصی بوده است.

محمد جهین بیان کرد: با بهره‌برداری از این طرح برای ۱۳ نفر اشتغالزایی مستقیم ایجاد شده است.

مدیر آموزش و پرورش مهاباد هم از افتتاح سالن ورزشی "شهیدرجایی" این شهرستان خبر داد و گفت: سالن ورزشی چند منظوره داخل مدرسه "شهیدرجایی" با اعتبار پنج میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و در فضایی به مساحت ۸۰۰ متر مربع و زیربنای ۵۰۰ متر مربع احداث شده است.

کامبیز شاوله توسعه اماکن ورزشی را یکی از نیازهای مهم برای دانش آموزان دانست و افزود: توسعه فضاهای ورزشی در مدارس و آموزشگاه‌ها نقش مهمی در شناسایی استعدادهای دانش آموزان دارد.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی تکمیل این سالن ورزشی از سال ۱۳۹۴ آغاز شده بود، اظهار داشت: امکان برگزاری مسابقات مختلف ورزشی از جمله فوتسال، والیبال، هندبال، بدمینتون و بسکتبال در این سالن وجود دارد. 

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد در خصوص کلنگ‌زنی پروژه راه روستایی "ابراهیمه" گفت: بهسازی راه روستایی "ابراهیمه" به مساحت ۴.۱ کیلومتر و ۱۵ میلیارد ریال اعتبار در قالب طرح ابرار کلنگ‌زنی شد.

محسن خادمی بیان کرد: همزمان با این طرح نیز مسیر روستایی "تکانلوجه" با ۷۰۰ متر طول و ۲ میلیارد ریال اعتبار، ۴.۵ کیلومتر از مسیر روستایی "سیچان بلاغ"، ۲.۲ کیلومتر از مسیر روستایی "خاتون‌خاص "و ۳.۲ کیلومتر از مسیر روستایی "باجه‌وند" با ۳۴ میلیارد ریال در حال بهسازی و تسطیح جهت آسفالت است. 

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد هم از کلنگ‌زنی طرح آبخیزداری روستای "دهکبر" خبر داد و گفت: برای اجرای این طرح بیش از ۱۲ میلیارد ریال اعتبار در زیرحوضه آبریز روستای "دهبکر" اختصاص یافته است.

مجید پاتو افزود: طرح‌های آبخیزداری این شهرستان شامل عملیات ساخت ۶سازە سد بند آبخیزداری بە مساحت سه هزار و ۲۵۰ متر مکعب شامل سازە‌های گابیونی و ملاتی در زیرحوضە "دهبکر" و ترمیم و بازسازی دستک‌ها، دیوارهای ساحلی، حوضچه و پیشبند سد ۹.۳ متری در زیرحوضه "کوتر" است.

وی با اشاره به اهمیت طرح‌های آبخیزداری در جلوگیری از فرسایش خاک و انباشت آب در حفره‌های زیرزمینی اضافه کرد: اعتبار طرح‌های آبخیزداری از اعتبارات صندوق توسعه ملی تامین می‌شود.

به مناسبت گرامیداشت هفته دولت امسال ۳۵ طرح صنعتی، عمرانی و خدماتی با اعتبار بیش از ۸۱۰ میلیارد ریال طی هفته دولت در این شهرستان افتتاح می‌شود.

هفته اول شهریور هر سال به مناسبت شهادت محمدعلی رجایی (رئیس جمهوری) و حجت‌الاسلام محمدجواد باهنر (نخست وزیر) ۲ دولت‌مرد بزرگ انقلاب اسلامی، هفته دولت نام گرفته است.

سال گذشته نیز ۳۵ طرح صنعتی، عمرانی و خدماتی با اعتبار ۸۷۴ میلیارد ریال طی هفته دولت در این شهرستان افتتاح شده بود.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت دارای ۲ بخش مرکزی و خلیفان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =