دور دوم انتخابات مجلس در ۲۰۷ شعبه دهلران برگزار می‌شود

ایلام - ایرنا - رییس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان ایلام گفت: ۲۰۷ شعبه اخذ رای در حوزه انتخابیه دهلران آماده برگزاری دور دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است.

یوسف امیدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: از این تعداد ۱۴۳ شعبه اخذ رای ثابت شهری و روستایی و ۶۴ شعبه سیار است.

وی افزود: تعداد عوامل اجرایی هر شعبه ثابت بین ۱۵ تا ۱۷ نفر است و در شعب سیار تعداد عوامل اجرایی کمتر خواهد بود.

امیدی گفت: پنج نفر ناظر، هفت نفر عوامل اجرایی، سه نفر نیروی انتظامی و ۲ نفر بازپرس هستند که روند اجرا، نظارت، امنیت و بازرسی هر شعبه را بر عهده دارند و نامزدها هم مجاز به استقرار یک نفر نیروی ناظر خود در هر شعبه هستند.

وی یادآور شد: همه شرایط برای برگزاری انتخابات در این حوزه انتخابیه مهیا شده است و منتظر سایر ابلاغیه‌ها و بخشنامه‌های ستاد مرکزی و شورای نگهبان برای اجرای انتخابات در نیمه جنوبی استان هستیم.

وی در مورد تبلیغات نامزدها و داوطلبان آنها هم توضیح داد: باتوجه به شیوع کرونا هر چند هنوز بخشنامه‌های قطعی ابلاغ نشده است اما بر اساس دستور فعلی ارسالی از مرکز، تبلیغات فیزیکی ممنوع است.

امیدی اضافه کرد: به علت شیوع کرونا تبلیغات در فضای مجازی در زمان مهلت قانونی انتخابات امکان‌پذیر و مجاز است که البته هنوز ابلاغیه و بخشنامه رسمی و قطعی در این خصوص دریافت نکرده‌ایم.

با توجه به اطلاعیه شورای نگهبان برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی 22 شهریورماه خواهد بود و در استان ایلام هم ۲ نامزد حوزه انتخابیه دهلران به دور دوم راه یافته‌اند.

دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه جنوب قرار بود فروردین‌ماه برگزار شود که بدلیل شیوع کرونا به شهریورماه موکول شد.

در حوزه جنوب هیچکدام از نامزدها موفق به اخذ ۲۰ درصد آرای ماخوذه و ورود مستقیم به مجلس نشدند و بهزاد علیزاده با ۱۸ هزار و ۵۰۵ رای و صادق کرمی با ۱۶ هزار و ۳۷۲ رای به دور دوم انتخابات راه یافتند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه همزمان با سراسر کشور در ۵۵۴ شعبه ثابت و سیار شهری و روستایی در نقاط مختلف استان ایلام در هر دو حوزه انتخابیه ایلام و دهلران برگزار شد.

استان ایلام دارای سه کرسی در مجلس شورای اسلامی است که ۲ کرسی آن متعلق به حوزه شمالی شامل شهرستان های ایلام، سیروان، چرداول، هلیلان، ایوان، مهران و ملکشاهی  است و یک کرسی متعلق به حوزه جنوبی شامل شهرستان های دهلران، دره شهر، بدره و آبدانان است.

در حوزه شمال استان علی‌اکبر بسطامی با ۴۲ هزار و ۲۹۶ رای و سارا فلاحی با ۳۶ هزار و ۹۰۹ حائز بالاترین رای شدند که با تایید صحت انتخابات توسط شورای نگهبان، به طور مستقیم به مجلس راه یافتند.

۴۵۱ هزار نفر از مردم استان واجد شرایط شرکت در انتخابات دوم اسفند ماه امسال بودند که این از این تعداد ۳۱۷ هزار نفر در حوزه شمالی و ۱۳۴ هزار نفر نیز مربوط به حوزه جنوبی استان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =