سپاه یزد از خانواده‌ شهید دارای چهار فرزند پزشک تجلیل کرد

یزد- ایرنا- معاون هماهنگ کننده سپاه الغدیر یزد و جمعی از مسوولان این نهاد امروز یکشنبه با حضور در منزل خانواده شهید « علی ملکی سورک» از شهدای هشت سال دفاع مقدس استان که چهار فرزندش در حال حاضر پزشک هستند، یاد و خاطره او را گرامی داشتند.

به گزارش ایرنا، معاون هماهنگ کننده سپاه الغدیر یزد با بیان این‌ که ایثار و فداکاری پزشکان در مقابله با کرونا ادامه همان ایثار رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس است، گفت: جامعه پزشکی استان یزد متعهدترین و موثرترین عنصر توسعه اجتماعی و آموزشی جامعه هستند.

سرهنگ علی نوری‌زاده در این دیدار که به مناسبت روز پزشک ( اول شهریور) انجام شد، خانواده شهدا را چشم و چراغ جامعه اسلامی و حضور آنها را برکت انقلاب دانست و اظهار کرد:‌ مادران و همسران شهدا از جمله ایثارگرانی هستند که بعد از جنگ تحمیلی به رغم سختی‌های فراوان رسالتشان را با تربیت فرزندان شاخص و موثر برای نظام ادامه دادند.

وی خطاب به همسر شهید ملکی که امروز مادر چهار پزشک شاخص استان است، اظهار کرد: برخورداری از روحیه ایثار و شهادت از جمله مهمترین ویژگی همسران شهدا در تربیت فرزندان است که باید بین دیگر خانواده‌های ایرانی ترویج شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه الغدیر استان یزد در ادامه پاسداری از مرام شهدا را یکی از مهمترین رسالت های فرزندان آنها در عرصه‌های مختلف اجتماعی،‌ فرهنگی، ‌سیاسی و علمی دانست و بیان کرد: امروز شاهد درخشش فرزندان شهدا در جایگاه والای انسانی و اجتماعی، نظیر پزشکی هستیم که این بیانگر درایت و پشتکار همسر شهدا در تربیت فرزندان ایران اسلامی است.

نوری‌زاده با بیان این‌که جامعه پزشکی یزد از جمله متعهدترین عناصر توسعه اجتماعی و آموزشی جامعه محسوب می‌شوند،‌گفت:‌ ایثار و فداکاری پزشکان در بحث مقابله با کرونا دنبال رو همان ایثار رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس است.

وی با اشاره به نقش جانبازان و آزادگان هشت سال دفاع مقدس در ادامه پاسداری از ارزش‌های انقلاب اسلامی، تصریح کرد:‌ جانبازان شهدای زنده انقلاب هستند که باید بیش از پیش برای نسل جدید معرفی شوند.

نوری زاده  همچنین پاسداری از انقلاب اسلامی و تکریم ایثارگران، جانبازان و شهدای هشت سال دفاع مقدس را از جمله مهمترین وظیفه مسوولان و اقشار مختلف جامعه دانست.

شهید ملکی در سال ۱۳۶۱ در سرپل ذهاب کرمانشاه به شهادت رسیده است.

یکم شهریور روز بزرگداشت بوعلی سینا ، روز پزشک نامگذاری شده است.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت حدود سه هزار و ۸۵۰ شهید تقدیم انقلاب و نظام اسلامی کرد .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =