کرونا جان ۱۳ تبعه خارجی مقیم گلستان را گرفت

گرگان - ایرنا - مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری گلستان گفت که ۴۹ نفر از اتباع خارجی ساکن در این استان به کرونا مبتلا شده و در این میان ۱۳ نفر جان باختند.

مهدی دهرویه امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: افزون بر ۳۰ هزار تبعه خارجی اعم از دارای پروانه اقامت یا فاقد مجوز در گلستان سکونت دارند که با مراقبت‌های صورت گرفته و توزیع بسته‌های بهداشتی بین همه آنها؛ از شیوع کرونا جلوگیری شد.

وی بیان داشت: بسته های بهداشتی توزیع شده بین اتباع خارجی مقیم گلستان رایگان بوده و تلاش می‌کنیم با عرضه ارزان خدمات پزشکی به آنها سلامت مهمانان خود را ارتقا بخشیم.

وی اضافه کرد: کمک‌های ارایه شده به اتباع خارجی مقیم گلستان نظیر بیمه سلامت بصورت نیم بها و برای افراد بی بضاعت رایگان است ضمن اینکه ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به منظور آشنایی با کار و حرفه آموزی و اهدای بسته های مختلف غذایی و معیشتی مانند اعطای کارت اعتباری ۳۰ میلیون ریالی از جمله خدمات ارایه شده است.

دهرویه به ازدواج تعدادی از مهاجران و اتباع خارجی مقیم با شهروندان گلستان اشاره کرد و گفت: بسیاری از این ازدواج های شرعی در دفاتر رسمی ثبت نشده و به همین دلیل فرزندان آنها با وجود رسیدن به سن قانونی بدون شناسنامه هستند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری گلستان افزود: مشکل شناسنامه نداشتن فرزندان دارای یک والدین خارجی پس از ۱۰ سال وقفه، چندی قبل و با تصویب آیین نامه "اعطای تابعیت ایرانی به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی" در هیات دولت برطرف شد.

وی ادامه داد: در سامانه اینترنتی استانداری گلستان بخش ویژه دریافت شناسنامه برای فرزندان ناشی از ازدواج یک ایرانی با اتباع خارجی طراحی شده که افراد می توانند با درج مشخصات خود و دریافت نوبت در وقت مقرر برای تکمیل فرم درخواست و دریافت تابعیت ایرانی اقدام کنند.

دهرویه در ادامه به کمک های کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان به گلستان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر یک تشکل مردم نهاد بین المللی در گلستان مشغول فعالیت است که با کمک های جمع آوری شده این تشکل، ۳ مدرسه در روستای نومل، محله الغدیر گرگان و محله مدرسی گنبدکاووس مراحل پایانی ساخت را طی می کند.

استان گلستان طبق آخرین سرشماری عمومی ایران در سال ۹۵ یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت متشکل از اقوام، مذاهب و نژادهای مختلف داشته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha