سهمیه‌بندی ملی‌پوشان بسکتبال در لیگ منطقی نیست

تهران- ایرنا- نایب رییس زنان فدراسیون بسکتبال گفت: منطقی نیست که ملی‌پوشان را در لیگ برتر سهمیه‌بندی کنیم زیرا ممکن است برخی از تیم‌ها آنان را جذب نکنند.

«فریده شجاعی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: جلسه‌ای با ۱۴ نماینده باشگاه‌ها داشتیم که یکی از نمایندگان حضور نداشت.  این جلسه برای برگزاری لیگ برتر بسکتبال زنان برگزار شد و به مدت سه ساعت طول کشید. قرار شد تا باشگاه‌ها تا ۱۵ شهریور آمادگی خود را برای حضور در لیگ اعلام و اول مهر هم تیم‌ها باید ورودی ۲۰ میلیون تومان را واریز کنند.

وی افزود: ۱۵ مهر هم زمان قرعه‌کشی لیگ برتر است و از اول آبان هم مسابقات شروع می‌شود. پیشنهاد ما نیز برای برگزاری مسابقات به صورت نیمه متمرکز است اما قرار شد تا در ۱۵ شهریور نقطه نظرات تیم‌ها و باشگاه‌ها را در این زمینه بپرسیم. اگر نیمه متمرکز باشد مسابقات باید به شیوه دیگری برگزار شود.

نایب رییس فدراسیون بسکتبال عنوان کرد: در فصل گذشته ۱۲ تیم حضور داشتند و امسال ۱۵ تیم برای حضور در لیگ اعلام آمادگی کردند. اما احتمال اینکه ۲ تیم انصراف دهند، زیاد است. باید صبر کنیم تا تعداد تیم‌ها مشخص شود. تیم‌های زیاد کیفیت بازی‌ها را کم می‌کنند و با ۱۲ تیم مسابقات لیگ کیفیت بهتری خواهد داشت.

وی همچنین خاطرنشان کرد: نمی‌توانیم برای هر تیمی تعداد جذب ملی‌پوشان را مشخص و محدود کنیم. زیرا در بخش سه به سه، زیر ۲۳ سال، جوانان و بزرگسالان ملی‌پوشان زیادی داریم و نمی‌خواهیم تا تیم‌ها ضعیف شوند. برخی از مربیان گفته‌اند که ۵ یا ۶ بازیکن را سال‌هاست در اختیار دارند و آنان را ساخته‌اند و نمی‌توانند به تیم دیگری بدهند. منطقی نیست تا ملی‌پوشان را سهمیه‌بندی کنیم زیرا ممکن است برخی از تیم‌ها آنان را جذب نکنند.

شجاعی ادامه داد: برای اولین بار در فصلی که گذشت برای تیم‌های اول تا سوم پاداش ناچیزی را در نظر گرفتیم و به آنان پرداخت شد اما در فصل آینده پرداخت این پاداش‌ها بستگی به حامی مالی دارد و  به دنبال این هستیم تا حامی مالی خوبی برای این موضوع جذب کنیم.  

وی در خصوص مسابقات پیش روی تیم ملی بسکتبال زنان گفت: برای شروع تمرینات تیم ملی مشکلی نداریم و همه چیز آماده است اما باید منتظر بمانیم که فیبا چه برنامه‌ای برای مسابقات جهانی و آسیایی در نظر گرفته و بعد از آن برنامه‌ریزی کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =