«بتمن» از تصویر آرمانی خود فاصله می‌گیرد

تهران- ایرنا- «مت ریوز» کارگردان فیلم جدید «بتمن» (The Batman) به جزئیاتی درباره این فیلم در دست ساخت اشاره کرد و گفت: بتمن در این فیلم از تصویر آرمانی فاصله گرفته و ناکامی‌ها، شکست و وجه درهم شکسته خود را آشکار می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هالیوود ریپورترز، مت ریوز فیلمنامه‌نویس و فیلمساز آمریکایی که کارگردانی فیلم بتمن (۲۰۲۱) را برعهده دارد روز شنبه در پنل اختصاصی مراسم مجازی دی‌سی فن دام (DC FanDome) اولین تیزر این فیلم را منتشر کرد و به طرفداران نوید اثری متفاوت را داد.

ریوز تصریح کرد ماجراهای بتمن (۲۰۲۱) دو سال پس از آغاز ماموریت این شخصیت برای مبارزه با جرم و جنایت در شهر گاتهام اتفاق می‌افتد و بیننده با بتمنی روبه‌رو می‌شود که اشتباه می‌کند، شکست می‌خورد و در کشمکش با ناکامی‌های خود رشد کرده و قهرمانانه رفتار می‌کند.

به گفته این کارگردان که به ساخت فیلم‌های کلاورفیلد (۲۰۰۸) و طلوع سیاره میمون‌ها (۲۰۱۴) شناخته می‌شود، بتمن (۲۰۲۱) یک نسخه واقع بینانه‌تر از شخصیت و افسانه بتمن است. بتمن جدید آن شخصیت آرمانی که در دیگر آثار نشان داده می‌شود، نیست؛ درهم شکسته است و با سایه درونش روبه‌رو می‌شود. فرآیندی که ریوز امید دارد به مخاطب اجازه دهد نوع جدیدی از همدردی با بروس وین در نقاب بتمن را تجربه کند.

این کارگردان ۵۴ ساله آمریکایی با اشاره به دیگر جزئیات پروژه سینمایی جدید خود گفت: شخصیت بروس وین (رابرت پتینسون) در این فیلم در طول تحقیقات خود درباره یک سری قتل، به این سوال برمی‌خورد که خانواده خودش تا چه اندازه در فسادی که شهر گاتهام را فراگرفته نقش داشتند. در ماجرای این قتل‌ها، به برخی از ضدقهرمان‌های نام آشنای دنیای بتمن از جمله سلینا کایل (زوئی کراویتز) و آزوالد کابلپات (کالین فارل) اشاره می‌شود. پل دانو نیز نقش ورژنی کاملا متفاوت از شخصیت ریدلر را بازی خواهد کرد.

ریوز همچنین در پاسخ به این سوال که در ساخت فیلم بتمن از چه منابعی الهام گرفته، به رمان گرافیکی Batman: Ego از داروین کوک و فیلم‌هایی چون محله چینی‌ها، ارتباط فرانسوی و راننده تاکسی اشاره کرد.

بتمن اول اکتبر ۲۰۲۱ روی پرده می‌رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha