زیان‌دیدگان کرونا در گلستان از تسهیلات جبران خسارت استفاده کنند

گنبدکاووس - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان از اختصاص پنج هزار و ۴۷۰ میلیارد ریال تسهیلات کرونا به استان خبر داد و از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست واحدهای تولیدی و اقتصادی آسیب دیده از این بیماری را برای ثبت نام و دریافت تسهیلات در مهلت اعلام شده، مطلع کنند.

ابراهیم کریمی روز یکشنبه در مراسم افتتاح و آغاز عملیات ساخت پروژه‌های هفته دولت مینودشت اظهار داشت: تاکنون ۲۵۰ میلیارد ریال از مبلغ ابلاغی به استان با ثبت نام در سامانه "کارا" و "بهین یاب" جذب شده و مهلت استفاده از این تسهیلات تا پایان شهریور است.

معاون استاندار گلستان از افزایش ۱۰۰ درصدی پروژه‌های عمرانی، اقتصادی و اشتغالزای هفته دولت امسال استان در مقایسه با سال قبل خبر داد و گفت: اعتبار پروژه‌های امسال ۴۶ هزار و ۲۷۰ میلیارد ریال است که تکمیل و بهره‌برداری از آنها، بیش از هفت هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.

کریمی افزود: گلستان به لحاظ اجرای پروژه‌های عمرانی و اقتصادی با وجود تحریم‌های شدید دشمنان، حرکت رو به جلو دارد که این امر در سایه همدلی خوب میان نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران استانی برای رفع مشکلات و جذب تسهیلات بدست آمده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان اظهار داشت: طی هفت سال فعالیت دولت تدبیر و امید، شاهد اتفاقات نوید بخشی در حوزه‌های کشاورزی، صنعت و گردشگری استان هستیم که از نمونه‌های آن می‌توان به افزایش سطح تولیدات محصولات کشاورزی از سه میلیون تن به ۵.۵ میلیون تن، تشکیل ستاد رفع موانع تولید در شهرستان‌ها و ایجاد ۱۵۰ واحد بوم‌گردی اشاره کرد.

همچنین در این مراسم به صورت متمرکز ۹۳ پروژه عمرانی و ۶۳ پروژه اقتصادی و اشتغالزا با اعتبار و سرمایه‌گذاری هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد که به گفته سرپرست فرمانداری مینودشت با اجرا و بهره‌برداری از این پروژه‌ها فرصت شغلی برای ۲۳۱ نفر ایجاد می‌شود.

سیدابوالفضل حسینی نیا افزود: افتتاح ۴۳ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد و مرمت و بازگشایی جاده‌های بین مزارع آسیب دیده از سیل پارسال و تیرماه امسال، بهره‌برداری از طرح فیبر نوری شهر دوزین، افتتاح واحد تولید ظروف پلاستیکی، مجتمع صنعتی دامپروری گوسفند و مرکز تخصصی ابرایشم بافی از مهمترین پروژه‌های افتتاحی امروز مینودشت در هفته دولت است.

شهرستان مینودشت مطابق سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ افزون بر ۸۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =