افتتاح ۱۱ طرح صنعتی استان سمنان در هفته دولت با اشتغال برای ۲۳۰ نفر

سمنان- ایرنا- رییس سازمان، صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: افتتاح ۱۱ طرح صنعتی و معدنی با سرمایه‌گذاری حدود یکهزار و ۱۰۰ میلیارد ریال همزمان با هفته دولت در استان برای ۲۳۰ نفر اشتغالزایی به همراه دارد.

به گزارش ایرنا، علی تشنه دل روز یکشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: این ۱۱ طرح صنعتی و معدنی همزمان با هفته دولت با حضور مسئولان استانی در شهرستان‌های سمنان ، گرمسار ، شاهرود ، دامغان و سرخه به بهره‌برداری می‌رسد .

وی با اشاره به میزان اشتغال ایجاد شده در این واحدها ، اضافه کرد: با بهره‌برداری از این واحدها برای حدود ۲۳۰ نفر شغل مستقیم ایجاد می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از افتتاح شرکت آریا کنف برد سمنان در هفته دولت امسال خبر داد و گفت: این کارخانه با سرمایه‌گذاری ۴۱۷ میلیارد ریال ، ظرفیت تولید سالانه ۸۰ هزار تن قطعات گچی ساختمانی دارد که با راه اندازی این طرح زمینه اشتغال ۲۵ نفر ایجاد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: افتتاح شرکت پیشرو کاغذ گستران در شهرستان گرمسار با ظرفیت تولید سالانه ۳۰ هزار تن کاغذ و مقوای تست لاینر و ورق کارتن با سرمایه‌گذاری ۱۳۳ میلیارد ریال زمینه اشتغال ۴۰ نفر را فراهم می کند.

تشنه دل از افتتاح واحد تولیدی سینا پارت مس ایرانیان در شهرستان شاهرود خبر داد و تصریح کرد: این واحد تولیدی با سرمایه گذاری حدود ۴۰ میلیارد ریال ظرفیت تولید ۱۵۰ تن مس کاتدی را دارد که با راه اندازی این واحد زمینه اشتغال حدود ۱۵ نفر فراهم خواهد شد.

وی ادامه داد: واحد تولیدی امیران ذوب در شهرستان دامغان از دیگر پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت است که ظرفیت تولید سالانه ۱۲۰۰ تن فرومنگنز را دارد که برای راه اندازی این طرح درحدود ۱۳۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته است و برای ۱۵ نفر اشتغالزایی دارد.

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان اظهار داشت: همزمان با هفته دولت، واحدهای تولیدی سیم و کابل مهدی تولیدکننده لوله تک جداره آب و انواع سیم مسی مفتولی روکش دار ، آریا گستر توسان کابل ، تولیدکننده سیم و کابل برق افشان مسی در سمنان ، واحدهای تولیدی دیسکی لنت تولیدکننده لنت ترمز خودرو و جوشکاران غیرهمنام کویر تولیدکننده ورق های فلزی بیمتال و ترمیتال در شهرستان سرخه با سرمایه گذاری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال بهره برداری خواهد شد که راه انداری این طرح ها برای ۴۰ نفر شغل جدید ایجاد خواهد کرد.

تشنه دل افزود: شرکت صنایع شیمیایی ارمغان سلولز مهدی تولیدکننده انواع چسب ، واحد تولیدی یگانه تولیدکننده محصولات ساخته شده از MDF و شرکت آژند فن آبراه تولیدکننده انواع اتاق بار کامیونت در شهرستان گرمسار از پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت است که با سرمایه گذاری ۱۴۵ میلیارد ریال برای ۱۰۰ نفر اشتغال به همراه دارد.

یک‌هزار و ۵۹۹ میلیارد تومان طرح‌ در حوزه‌ها و شهرستان‌های مختلف استان سمنان هفته دولت امسال بهره‌برداری، سرمایه‌گذاری و کلنگ‌زنی می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =