آموزش مربی‌گری فوتسال در فارسان یک رشته دانشگاهی شد

شهرکرد- ایرنا- رییس مرکز علمی کاربردی فارسان از راه‌اندازی ۲ کد رشته جدید در این دانشگاه برای سال تحصیلی جدید خبر  داد و گفت: با توجه به وجود استعدادهای ورزشی در چهارمحال و بختیاری دوره تحصیلی آموزش مربی‌گری فوتسال در این دانشگاه راه‌اندازی شد.

افراسیاب صادقی روز پنجشنبه در دیدار از خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) مرکز چهارمحال و بختیاری  افزود: در سال تحصیلی جدید ۲ کد رشته بورس و آموزش مربی‌گری فوتسال در این دانشگاه فعال شده است.

وی با اشاره به اینکه در دوره‌های مختلف این دانشگاه ظرفیت پذیرش یکهزار تا یکهزار و ۲۰۰ دانشجو را دارد، گفت: هم‌اکنون ۴۰۰ دانشجوی ثابت در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

صادقی با تاکید بر اینکه دانشگاه علمی کاربردی فارسان تنها مرکز غرب و  جنوب غرب کشور است که وابسته به دولت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و علمی کاربردی استان است، گفت: در سال‌های گذشته مراکز خصوصی دانشگاه علمی کاربردی وابسته به ادارات و همچنین بخش‌های مختلف صنعت در استانها فعال شد، که به دلیل کم شدن تعداد دانشجویان این مراکز در دانشگاه‌های علمی کاربردی فعال استان ادغام شدند.

وی، با تاکید بر اینکه این مرکز از سال ۸۲ فعال شده است، گفت: ۴۵ استاد مدعو و ۱۲ نیروی انسانی در این دانشگاه فعال هستند.

به گفته وی، در این مرکز ظرفیت‌های وجود دارد که بر اساس سند پنج ساله‌ای که برای این مرکز تدوین شده می تواند بر اساس نیازهای شغلی استان دوره های کوتاه مدت تعریف کند.

رییس دانشگاه  جامع علمی کاربردی واحد چهارمحال و بختیاری نیز با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه علمی کابردی از ۱۵ مهرماه برای ورودی‌های جدید و ورودی‌های قبل آن از ۱۵ شهریورماه گفت: زیرساختهای آموزش مجازی در واحدهای آموزشی این دانشگاه فراهم شده است.

فرید براتی افزود: در سال تحصیلی جدی پذیرش دانشجو در هفت رشته جدید در مراکز علمی کاربردی این استان آغاز شده که رشته عمران(نگهداری و مرمت ساختمان)، موسیقی نواحی ایرانی، تربیت‌بدنی(مربیگری پایه فوتسال) و امور بورس رشته‌های جدید در مقطع کاردانی و رشته‌های گریم(چهره‌پردازی)، بازیگری و ایمنی سلامت محیط زیست صنایع رشته‌های جدید در مقطع کارشناسی است.

وی به فعال بودن ۲ مرکز نوآوری در استان اشاره کرد و گفت: مجوز فعالیت یک مرکز دیگر نیز گرفته شده تا با کمک بخش خصوصی به بخش تولید، چالش‌های پیش‌روی آن‌ها را شناسایی و با کمک دانشگاه، مسیر جدیدی برای این بخش فراهم شود.

براتی، از اعزام دانشجویان کارشناسی دانشگاه‌های علمی کاربردی به کشور آلمان برای گذراندن دوره‌های مهارتی و تخصصی خبر داد.

وی گفت: هم‌اکنون ۳۴۰ مدرس با این دانشگاه مشغول همکاری هستند.

به گزارش ایرنا، شهرستان فارسان در ۳۵کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری است و پیشتر از این شهرستان تیم فوتبال ساحلی شهدای چلیچه در لیگ برتر  حضور داشتند و بانوان این رشته نیز موفق به کسب قهرمانی کشور شده بودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها