نرخ تورم استان مرکزی یک و سه دهم درصد از میانگین کشور کمتر است

اراک - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی گفت: بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم در این استان یک و سه دهم درصد از میانگین کشور کمتر است.

«رقیه یادگاری» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: آخرین نرخ تورم اعلام شده امسال مربوط به تیرماه است که این شاخص در ۱۲ ماه اخیر در کشور به ۲۶ و چهار دهم درصد و در استان مرکزی به  ۲۵ و یک دهم درصد رسیده است.

وی بیان کرد: نرخ تورم تیرماه امسال نسبت به خردادماه (بررسی نرخ یک ماهه) در کشور ۶ و چهار دهم درصد و در استان مرکزی به پنج و هشت دهم درصد رسیده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی ادامه داد: آخرین ارزیابی نرخ تورم در تیرماه امسال در قیاس با مدت مشابه قبل کشور نشانگر رقم  ۲۶ و ۹ دهم درصد بود اما این نرخ برای  استان مرکزی ۲۱ و پنج دهم درصد گزارش شده است.

یادگاری اظهار داشت: استان مرکزی در مجموع مقایسه‌ای نرخ‌های تورم نسبت به میانگین کشور پایین‌تر است اما قیمت برخی اقلام و خدمات در این استان بیشتر از کشور اعلام شده است.

وی عنوان کرد:  قیمت مسکن در استان مرکزی گران است و با وجود اینکه نرخ تورم مسکن در کشور ۲۳ درصد عنوان شده این شاخص در استان مرکزی به ۱۶ درصد رسیده است و علت بالا بودن آن محاسبه با مسکن تهران است.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =