۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۸
کد خبرنگار: 1278
کد خبر: 83918834
۰ نفر

برچسب‌ها

۶۰ پروژه عمرانی بنیاد مسکن استان زنجان طی هفته دولت افتتاح می‌شود

زنجان - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: طی هفته دولت امسال ۶۰ پروژه عمرانی این نهاد شامل طرح هادی و بازسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی با اعتباری بالغ بر ۶۸ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

رضا خواجه ای روز یکشنبه با بیان این مطلب به خبرنگاران افزود: در این ایام ۱۶ پروژه اجرای طرح هادی در شهرستان‌های زنجان، ابهر، ایجرود، خدابنده ،طارم و سلطانیه افتتاح می شود. وی تصریح کرد: طرح هادی روستایی از جمله طرح‌های عمرانی است که جز مهمترین ابزار کنترل و مدیریت تحولات کالبدی در سکونتگاه‌های روستایی نیز به شمار می‌آید.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان یادآورشد: ساختار کالبدی روستاها که در طول زمان و بنابر مقتضیات گوناگون اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شکل گرفته­ اند، با اجرای طرح هادی روستایی و ساخت و سازهای جدید، خانه­ های بادوام، تعریض معابر­، ایجاد پارک و فضای سبز، ایجاد کاربری­ های آموزشی، درمانی، نظامی و انتظامی مورد نیاز، متحول و سبب رونق نسبی و افزایش حس امنیت در روستاییان شده است.

خواجه ای تاکید کرد: در اجرای طرح هادی روستاها، باید به حفظ ساختار سنتی روستاها در ابعاد گوناکون فرهنگی و اجتماعی و استفاده از منابع و مصالح بومی، توجه ویژه داشت.

وی مهمترین هدف طرح‌های هادی روستایی را تجدید حیات روستا به لحاظ ابعاد فیزیکی، اقتصادی و اجتماعی روستاها دانست و افزود: هم اکنون تهیه و اجرای طرح هادی روستایی به عنوان سند توسعه روستایی توانسته به روستاها هویت بخشد و به عنوان یکی از پروژه های توسعه روستایی در بهبود وضعیت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی به ویژه بخش فیزیکی و کالبدی تاثیر بسزایی داشته باشد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان در ادامه از افتتاح واحدهای مسکونی مقاوم‎سازی شده روستایی در سطح شهرستان های این استان در هفته دولت خبر داد و گفت: ۴۴ پروژه مسکن روستایی نیز از اعتبارت حوادث بازسازی و طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی در این ایام در شهرستان های ابهر، ماهنشان، طارم، سلطانیه ،خرمدره و خدابنده افتتاح خواهد شد.

خواجه ای با بیان اینکه، جایگاه روستا و روستاییان در همه عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی موجب شده که بهسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی از اولویت‌های اصلی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به شمار آید، خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با ترویج مقاوم سازی، آموزش و ارتقای دانش فنی روستایی در پیشگیری از حوادث نقش مهمی داشته و با ارائه خدمات فنی، پشتیبانی و اعطای تسهیلات بانکی و وجوه بلاعوض به موضوع بازسازی، نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی تاکید جدی دارد.

وی همچنین احداث مسکن مقاوم و با دوام روستایی، تلاش در حفظ هویت معماری بومی مسکن روستایی، تامین مسکن متناسب با نیاز روستاییان، حفظ هویت و سیمای عمومی روستاها، تلاش در بهینه‌سازی مصرف انرژی در مسکن روستایی و ترویج فرهنگ بیمه به روستاییان را امری مهم و ضروری دانست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha