سرعت وزش باد در همدان افزایش می‌یابد

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی همدان پیش‌بینی کرد: در ۲۴ ساعت آینده سرعت وزش باد در مناطق مختلف این استان افزایش ‌یابد و در برخی از نقاط شهری به ۸۰ کیلومتر در ساعت نیز برسد.

محمد حسن باقری شکیب روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری و در ساعت‌های بعدازظهر افزایش سرعت وزش باد و غبار محلی پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: افزایش سرعت وزش باد پدیده غالب امروز و فردای هوای همدان است که موجب غبار محلی می‌شود؛ غلظت این غبار زیاد نیست اما به چشم می‌آید.

باقری شکیب ادامه داد: جهت این باد از سمت غرب به شرق است و به دنبال آن در ۲۴ ساعت آینده دمای کمینه هوای استان بین ۲ تا سه درجه سانتی گراد کاهش می‌یابد.

وی بیان کرد: به دنبال افزایش سرعت وزش باد، احتمال شکسته شدن درختان و آسیب به بنر و تابلوهای تبلیغاتی در سطح استان همدان وجود دارد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان افزود: کاهش دما موجب خنک شدن دمای هوای بیشتر نقاط استان می‌شود و این روند تا پایان هفته جاری ادامه دارد.

وی عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته اسدآباد، قهاوند و فامنین با ۳۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و بهار با ۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر، کمترین دمای استان را داشته‌اند.

باقری شکیب اظهار داشت: دمای بیشینه هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته ۳۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و دمای کمینه این شهر ۱۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha