جاده ایلام - مهران مسدود می‌شود

ایلام - ایرنا - فرمانده پلیس راه استان ایلام گفت: جاده ایلام به سمت مهران به مدت یک هفته مسدود خواهد شد.

سرهنگ رضا همتی زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جاده اصلی ایلام به سمت مهران به منظور انجام عملیات عمرانی(راهسازی) در منطقه صالح آباد از صبح روز چهارشنبه هفته جاری به مدت یک هفته مسدود خواهد شد.

وی افزود: رانندگانی که قصد تردد در این محور را دارند لازم است پس از انجام عملیات عمرانی و بازگشایی محور اصلی از مسیر جایگزین ایلام - جاده قدیم صالح آباد سه راهی ماربره و ایلام - ملکشاهی - ترشابه استفاده کنند.

رییس پلیس راه ایلام به تاثیر مثبت اقدامات ایمن‌سازی راه‌ها در کاهش سوانح رانندگی اشاره کرد و یادآور شد: ایمن سازی راههای مواصلاتی خصوصاً نصب نیوجرسی موجب کاهش چشمگیر حوادث ترافیکی و تصادفات جاده‌ای می‌شود.

سرهنگ همتی زاده یادآور شد: رانندگان با رعایت اصول ایمنی در رانندگی، سفری مطمئن خواهند داشت؛ مدت زمان تردد در جاده‌ها از مبدا تا رسیدن به مقصد هم بخشی از سفر بوده پس بهتر است مسافران از این زمان هم برای بهره‌مندی سفر خود استفاده کنند.

شهرستان مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد و مرز بین المللی مهران در ۱۱ کیلومتری این شهر مهمترین کانون تردد زائرین عتبات عالیات است که هر سال بیش از سه میلیون زائر از این مسیر به شهرهای مذهبی عراق سفر می کنند که بخش قابل توجهی از این زائران در ایام منتهی به اربعین از مرز مهران تردد می کنند.

تعریض و بهسازی جاده ایلام - مهران در چند سال اخیر با توجه به افزایش حجم سفرهای زائرین اربعین در دستور کار مسئولان قرار گرفته و با اتخاذ تدابیر مناسب و اختصاص اعتبار از سوی دولت، بخش هایی از این مسیر در این مدت تعریض شده و عملیات تعریض بخش های دیگری نیز از این جاده در دست انجام است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =