سرمایه‌گذاری ۶۲ هزار میلیارد ریالی دولت در حوزه صنعت ومعدن هرمزگان

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: دولت تدبیر و امید ۶۲ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال در حوزه صنعت و معدن استان سرمایه‌گذاری کرده است.

فریدون همتی روز یکشنبه در آیین بهره برداری از واحد تولیدی ذخیره قیر در بندرعباس افزود: در دولت یازدهم و دوازدهم ۳۱۱ طرح بزرگ  در حوزه صنعت و معدن به بهره برداری رسیده است.
وی بیان داشت: احداث خط تولید آهن اسفنجی به شکل بریکت به ظرفیت یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن با سرمایه گذاری ۷۵ هزار میلیارد ریال و احداث کارخانه تولید گندله آهن شرکت مادکوش به ظرفیت ۲۵۰ هزار تن با سرمایه‌گذاری افزون بر ۱۶۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال از جمله این طرح‌های شاخص است.
استاندار هرمزگان اظهارداشت: همچنین در طول دولت تدبیر و امید ۲ هزار و ۳۴۲ فقره جواز تاسیس صنعتی با سرمایه گذاری یکهزار و ۱۰۰ میلیارد ریال، ۵۵۸ فقره پروانه بهره برداری صنعتی با سرمایه گذاری ۲۶۰ هزارمیلیارد ریال و ۱۲۹ فقره پروانه بهره برداری معدن باسرمایه گذاری یکهزار و ۷۸۰ میلیارد ریال صادر شده است.
همتی با گرامیداشت یاد وخاطره شهیدان رجایی و باهنر و آغاز هفته دولت اظهارداشت: اتحاد و انسجام در هرمزگان عامل اصلی توسعه منطقه است و امسال با اتحاد مسوولان و مردم توانسته‌ایم به موفقیت‌های بزرگی در استان دست یابیم.
در هفته دولت در مجموع ۳۲ طرح صنعتی، معدنی و تجاری در هرمزگان با سرمایه گذاری بیش از ۵۷ هزار و ۶۰ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =