صعود کوهنوردان پیرانشهری بر بام ایران

مهاباد- ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان پیرانشهر گفت: یک گروه چهار نفره از کوهنوردان باشگاه "سپی‌ریزلاجان" این شهرستان موفق به فتح قله مرتفع دماوند شدند.

اثمر محمودی روز یک‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: "محمدامین امینی"، "سیدمحمد درویشی"، "سیدرحمان درویشی"، "سیدواحد درویشی" در قالب یک صعود چهار نفره توانستند طی سه روز ارتفاع پنج هزار و ۶۷۲ متری دماوند را فتح کنند.

وی ادامه داد: گروه کوهنوردی  "سپی ریزلاجان" از باشگاه‌های فعال پیرانشهر است و در طول سال صعودهای متعددی را به قله‌های مرتفع داخلی انجام می‌دهد.

رییس اداره ورزش و جوانان پیرانشهر اظهار داشت: قبل از این نیز گروه کوهنوردی "هلگورد" این شهرستان در یک صعود ۲۴ نفره به قله دماوند صعود کرده بود که طی آن یکی از کوهنوردان در مسیر سقوط و از ناحیه لگن دچار شکستگی شده بود. 

محمودی با بیان اینکه این پنجمین صعود کوهنوردان پیرانشهری به قله دماوند است، اضافه کرد: هم‌اکنون ۸۰۰ ورزشکار در قالب چهار باشگاه رسمی عضو تیم‌های مختلف هیأت کوهنوردی این شهرستان هستند و کوهنوردی از رشته‌های محبوب ورزشی در بین شهروندان به‌ویژه خانواده‌های پیرانشهری است.

دماوند کوهی در شمال ایران است که با ارتفاع ۵۶۱۰ متر از سطح دریا، بلندترین کوه ایران و بلندترین آتشفشان آسیا و خاورمیانه است.

دماوند در رتبه‌بندی‌های جهانی دوازدهمین کوه برجسته و مستقل دنیاست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =