منتخبی از اشعار شاعران جوان استان مرکزی در کتاب شعرهای نقره‌ای

اراک - ایرنا - «شعرهای نقره‌ای» مجموعه‌ای منظوم متشکل از سروده‌های شاعران جوان استان مرکزی است که به‌عنوان تازه نشر در اختیار علاقه‌مندان به مطالعه و ادب قرار گرفته است.

این کتاب ۱۴۴ صفحه‌ای با شمارگان یک‌هزار نسخه  و با قیمت هر جلد۱۵ هزار تومان  از سوی انتشارات حوزه هنری انقلاب اسلامی استان مرکزی به چاپ رسیده است.

این کتاب حاوی ۲۸ اثر منظوم از شعرای جوانی است که در شهرستان‌های خمین، اراک، ساوه و دلیجان زندگی می‌کنند و در حوزه ادب و شعر دستی بر قلم دارند.

در مقدمه این کتاب آمده است: شعر نشانی از آفریدگار بزرگ هستی است چرا که از کنه احساس ناب انسانی در قالب کلمات تجلی می‌یابد و حوزه هنری استان مرکزی با اعتقاد راسخ به این مهم کوشیده با ارایه منتخب اشعار شاعران جوان دریچهای از احساس را بگشاید که روی به سوی فردای بهتر و شناخت دارد.

مجموعه شعرهای نقره‌ای گامی است به سوی هنر متعهد و حمایت از تولید آثار فاخر دینی که تلاش شده در جای جای آن تنوع در قالب شعری و محتوای شعرها به صورت ویژه دیده شود.

اشعار منتخب این کتاب علاوه بر دفاع مقدس دارای مضامین احساسی عاشقانه و معنوی، اجتماعی و فرهنگی است که هر یک جلوه و نمایه خاصی را فرا روی خواننده گذاشته و از دریچه خاصی با مخاطبشان ارتباط برقرار می‌کند.

در قطعه‌ای با نام «شعر برای صلح» آمده است: «چگونه می‌توانم از جنگ ننویسم، وقتی که شعرهایم، از هر سمتی که بخوانی، تفنگی جمجمعه‌ات را سوراخ می‌کند، و تو، می‌افتی میان دفتری که منفجر شده است، و کلمات از دهانش بیرون زده است...»

در شعر دیگری با نام  «شهید گمنام» شاعر تابلویی زیبا و احساسی مقابل روی خواننده می‌گذارد، آنجا که می‌گوید: «لاله تو چون که برآمد ز خون، لاله این کوه همه واژگون، قله کوه است تو را در رکاب، قله سوار است همیشه عقاب».

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =