بیش از ۹۹ میلیارد تومان طرح عمرانی در قاینات افتتاح می‌شود

بیرجند - ایرنا - فرماندار قاینات گفت: ۱۲۰ پروژه با اعتبار ۹۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان همزمان با هفته دولت امسال در این شهرستان افتتاح می‌شود.

محمد کریمی روز یکشنبه در آیین غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای قاین که در نخستین روز هفته دولت انجام شد افزود: عملیات اجرایی ۳۶ پروژه نیز با پیش‌بینی اعتبار ۷۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در هفته دولت آغاز می‌شود.

وی گفت: از مجموع پروژه‌های قابل افتتاح ۲۹ پروژه در حوزه خدمات شهری و ۹۱ پروژه روستایی است که با بهره‌برداری از آنها ۳۷۲ شغل پایدار ایجاد و ۸۰ خانوار از خدمات آن بهره‌مند خواهند شد.

فرماندار قاینات گفت: هفته دولت امسال ۱۵۶ پروژه با اعتبار ۱۷۹ میلیارد تومان در این شهرستان افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

وی اظهار داشت: در شرایط مقابله نظام سلطه، وظیفه مسوولان تبیین دستاوردهای دولت و پرهیز از سیاه‌نمایی است.

کریمی ادامه داد: نظام سلطه و در راس آن آمریکا با هدف مقابله با جمهوری اسلامی ایران در قالب ترور، جنگ تحمیلی و ۴۰ سال تهدید و تحریم، راهبرد ایجاد یاس و ناامیدی در مردم و در برابر حاکمیت قراردادن آنها را در پیش گرفته است.

وی گفت: وظیفه ما در این شرایط حساس، حفاظت و صیانت از آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و تبیبن دستاوردها و دوری از سیاه‌نمایی و ایجاد شور و نشاط و امید در مردم است.

وی با اشاره به لزوم سرعت، دقت، عدالت و سلامت در ارایه خدمات به مردم اضافه کرد: سودمندی و کارآمدی و رضایت مردم دو مولفه مهم و اساسی است که به تداوم مشروعیت و مقبولیت دولت کمک می‌کند.

فرماندار قاینات با تجلیل از ایستادگی، مقاومت، صبر و ایثار مردم در شرایط تحریم خاطرنشان کرد: موفقیت دولت مرهون همراهی مردم و بویژه راهنمایی و حمایت‌های مقام معظم رهبری است.

کریمی اظهار داشت: دولت شهیدان رجایی و باهنر معیار و ملاک دولت انقلابی و جهادی است.

وی افزود: شهیدان رجایی و باهنر دو سرمایه بزرگ برای ایران اسلامی هستند که با ایمان، عقلانیت و عشق به مردم خدمات صادقانه و ماندگار در تاریخ ایران را ارائه کردند.

صبح امروز مراسم هفته دولت در شهرستان قاینات با غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای فرخ آباد شهر قاین شروع شد.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و قاین مرکز شهرستان قاینات در ۱۰۰ کیلومتری شمال بیرجند است.

سرخط اخبار استان‌ها