۴۰ درصد آموزش‌های مهارتی در استان بوشهر مجازی برگزار می‌شود

بوشهر- ایرنا- مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: در شرایط عادی ۲۰ درصد آموزش‌های مهارتی در فنی و حرفه ای مجازی بود که با شیوع بیماری کرونا، ۴۰ درصد این آموزش‌ها از طریق فضای مجازی در استان انجام می‌شود.

عبدالمجید دراهکی روز یکشنبه در نشست برنامه‌ریزی آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره ۲ بوشهر افزود: بخشی از آموزش‌های تئوری و حرفه‌هایی که قابلیت اجرا در فضای مجازی داشته باشند به صورت مجازی دنبال می‌شود.

وی افزود: بحث فرهنگ سازی و نهادیه کردن مهارت می‌تواند به جامعه و بازار برای رشد و بالندگی کمک کند  و بر این اساس آموزش فنی و حرفه ای با استفاده از ظرفیت فضای مجازی درصدد گسترش آموزش‌ها است.

دراهکی اضافه کرد: هر چند کسب مهارت با تمرین و روش عملی به دست می‌آید اما می‌توان از راه تولید محتوا و فیلم یافته‌های علمی و مهارتی را به مربیان و فراگیران انتقال داد در همین ارتباط تاکنون بیش از ۲۰۰ محتوای الکترونیکی برای آموزش مهارت آموزان در استان بوشهر تولید شده‌است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر بیان کرد: توسعه تولید فیلم‌های آموزشی در برنامه‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور پیش‌بینی شده و چنانچه به سامانه skill.ir مراجعه شود نزدیک به یکهزار و ۷۰۰ فیلم فیلم آموزشی در این چند ماه تهیه شده‌است.

وی با اشاره به اینکه ارائه آموزش‌ها از طریق فضای مجازی و تلویزیون می‌تواند به تشویق گسترده جوانان به فراگرفتن مهارت کمک کند، گفت: در سال جهش تولید تلاش‌ها براین است تا با استفاده از ظرفیت‌های  موجود استان گام‌های عملی برای آموزش نیروی انسانی ماهر و خوداشتغالی برداشته شود.

دراهکی تاکید کرد: با توجه به گران بودن هزینه آموزش‌های مهارتی، تلاش‌ها بر هدفمند شدن این آموزش‌ها متناسب با ظرفیت‌ها در بخش‌های کشاورزی، خدمات و صنعت استان بوشهر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =