اسکله شهید ذاکری قشم تا اطلاع بعدی تعطیل شد

قشم- ایرنا- اسکله مسافری شهید ذاکری قشم به دلیلشرایط نامساعد جوی و دریای مواج تا اطلاع بعدی تعطیل شد

رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: هم اکنون بادهای شمال شرقی تا جنوب شرقی با سرعت ۲۶ نات باعث مواج شدن دریا شده است.

علی اشتری افزود: هم اکنون ارتفاع موج دریا به ۷ پا و وسعت دید به سه کیلومتر رسیده است.

وی ادامه داد: پیشبینی می‌شود تا روز سه‌شنبه وزش باد و مواج بودن دریا ادامه داشته باشد.

رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم تصریح کرد: مناطق دریایی شرق و مرکز تنگه هرمز شامل بندرعباس، شمال قشم، درگهان، هرمز و لارک تحت تأثیر باین سامانه قرار دارند.

وی افزود: سرعت باد در دریای جنوب و غرب قشم، باسعیدو و هنگام  به ۲۴ نات و ارتفاع موج به ۶ پا می‌رسد.

اشتری ادامه داد:  وضعیت دریا به صورت مستمر پایش می‌شود و در صورت احراز شرایط جوی بلافاصله بندر شهید ذاکری بازگشایی می‌شود.

رییس اداره بنادر و  دریانوردی قشم افزود: تردد لندینگ کرافت ها در مسیر بندرهای لافت به پُهل همچنان در حال انجام است و مسافران می توانند از این مسیر تردد کنند.

هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =