نصرالله: آمریکا استخوان کودکان یمنی را خرد می‌کند؛ اما کسی حق محکومیتش را ندارد

تهران- ایرنا- «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان شنبه شب در سخنانی گفت: آمریکا می‌تواند جنگ به راه بیاندازد و این حق را برای خود می‌داند که استخوان کودکان در یمن را خُرد کند اما کسی حتی یک کلمه نیز نمی‌تواند در محکومیت این تجاوز صحبت کند.

به گزارش ایرنا به نقل از رادیو نور لبنان، دبیر کل حزب‌الله لبنان در سخنرانی خود در شب سوم ماه محرم الحرام اظهار کرد: آمریکا و کشورهای غربی و برخی کشورهای عربی در امور داخلی منطقه دخالت کردند و بلکه بدتر از آن جنگ به راه انداختند؛ مانند جنگ علیه یمن و زمانی که محاصره و جنگ یمن را محکوم می کنی، آن را دخالت در امور منطقه به حساب می آورند؛ گویی که شما نباید این کار را می‌کردی؛ آن‌ها استخوان کودکان را خرد می‌کنند؛ اما ما نباید از مصیبت‌ها و رنج‌های آن‌ها صحبت کنیم.

نصرالله افزود: هیأت های خارجی به لبنان می آیند و در امور لبنان دخالت می کنند به عراق می آیند و ارتش ها و نیروهایشان را می آورند. چرا شما این حق را دارید که در امور کشورها مداخله کرده و جنگ به راه بیاندازید؛ اما ما و غیر ما این حق را ندارد که دست کمک به کشورهایی که به آنها تجاوز شده دراز کنیم؟

دبیرکل حزب الله اضافه کرد: آن ها از حزب الله می خواهند که در امور منطقه دخالت نکند؛ اما همه این کشورها با پول و سرویس‌های اطلاعاتی خود در امور لبنان دخالت می کنند.

وی گفت: ما دفاع از کشور و ملت خود را هنگامی که مورد تعدی قرار گیرند، وظیفه خود می‌دانیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =