شیوع کرونا در چهارمحال و بختیاری با ثبات نسبی همراه است

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: روند شیوع ویروس کرونا در یک هفته اخیر در استان با ثبات نسبی و تا حدی نزولی همراه بوده است.

مجید شیرانی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: چهارمحال و بختیاری همچنان جزو استان‌های کمتر درگیر کشور از نظر میزان شیوع و فوتی‌های ناشی از کرونا است، با این وجود در مقایسه با دوره‌های مختلف استان از ابتدای شیوع تاکنون در وضعیت بدی قرار داریم.

وی ادامه داد: در میزان بروز ویروس، استان با شاخص ۶.۲۹ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در شبانه روز ،جزو هفت استان آخر کشور است و تعداد فوتی‌های گزارش شده در استان در مقایسه با میانگین کشوری تعداد کمتری است.

شیرانی از انجام بیش از ۲۱ هزار مورد نمونه‌گیری در استان از ابتدای شیوع تاکنون، تصریح کرد: با آغاز مرحله سوم غربالگری کووید ۱۹ با اولویت بیماران پرخطر همزمان با ۲۰ مرداد شناسایی بیماران مبتلا شدت بیشتری به خود گرفته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی،خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری همچنین از ابتلا ۱۶۰ نفر از کادر بهداشت و درمان استان به ویروس کرونا خبر داد و گفت: از این تعداد ۲ نفر جان خود را از دست دادند.

شیرانی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲۹ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند، اظهار داشت: از این تعداد ۳۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

وی خاطر نشان کرد: چهارمحال و بختیاری استان بیست و نهم به لحاظ موارد بستری و فوتی است، اما وضع موجود وضعیت مناسبی نیست و مردم باید در رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله ۲ متری اهتمام لازم را به کار گیرند.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین گزارش ستاد ملی مقابله با کرونا، چهارمحال و بختیاری در وضعیت هشدار قرار دارد.

ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =