۱۸۶ میلیارد تومان برای عمران و آبادانی شهرستان هرسین هزینه شد

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار هرسین گفت: ظرف چهار سال گذشته بیش از ۱۸۶ میلیارد تومان اعتبار در قالب اجرای پروژه‌های بزرگ عمرانی از طرف دولت به مردم این شهرستان هدیه داده شده است.

به گزارش ایرنا، امیر شاه آبادی روز شنبه در جلسه شورای اداری هرسین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت و تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان به تشریح اقدامات دولت تدبیر و امید در شهرستان هرسین پرداخت و افزود: مسوولان و رسانه ها بر روی اطلاع رسانی خدمات دولت تمرکز بیشتری داشته باشند.

وی احداث و آسفالت راه‌های روستایی کماسی، کلکشوند، گردنه مله گرز، باغ زینب و چمن اسماعیل، احداث کنارگذر مجموعه تاریخی بیستون، ساماندهی سراب تاریخی هرسین، بوستان و ساماندهی ورودی هرسین، سرسرای ورزشی سقف بلند، کتابخانه عمومی روستای چهر، سالن ورزشی دبیرستان ۱۵ کلاسه هرسین، بوستان ولیعصر بیستون، سنگ فرش پیاده رو بلوار امام حسین (ع) بیستون، مجتمع های فرهنگی هنری هرسین و بیستون، طرح های حوزه آبخیزداری و آبخوان داری، ارایه تسهیلات در راستای طرح های اشتغال پایدار روستایی و عشایری، احداث بزرگراه هرسین - پلیس راه ، طرح های حوزه برق، مجتمع اداری بیستون و مرکز خدمات جامع شماره ۲ را بخشی از پروژه ها و اقدامات یادشده عنوان کرد.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه دستاوردهای دولت، عملکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی محسوب می شود انتظار می‌رود مسوولان اقدامات انجام شده در حوزه کاری خود را به صورت گسترده و طی مصاحبه با رسانه ها، نصب بیلبورد و پلاکارد به افکار عمومی و رسانه ها اطلاع رسانی نمایند.

فرماندار هرسین تاکید کرد: طی هفت سال گذشته بزرگترین و ظالمانه ترین تحریم ها توسط استکبار متوجه کشور شده است و دولت باوجود این مشقت ها اقدامات قابل توجهی را در کشور داشته است.

وی با بیان اینکه بالاخره جاده ۲۲ کیلومتری هرسین به پلیس راه کرمانشاه با پیگیری های انجام شده به پایان رسید، گفت: با تکمیل این پروژه مهم و باتوجه به زیرساخت بتنی آن می توان آن را از مهمترین پروژه های بی نظیر اجرا شده در این شهرستان قلمداد کرد.

شاه آبادی همچین خبر داد؛ در هفته دولت سالجاری بیش از ۷۰ پروژه عمرانی و برنامه فرهنگی با ۲۵ میلیارد تومان اعتبار در شهرستان هرسین اجرا خواهد شد.

فرماندار هرسین در ادامه گفت: براساس جلسات مختلفی که با هیات های مذهبی برگزار شد و مطابق با مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا، عزاداری در ماه محرم با الزاماتی همراه است و این الزامات ضمن اینکه به هیات های مذهبی ابلاغ شده در فضای مجازی نیز بخوبی به آن پرداخته شده و انتظار می‌رود به منظور جلوگیری از هرگونه آسیبی این الزامات توسط ادارات مربوطه بخوبی رصد و پیگیری شود.

وی افزود: به منظور مقابله با کرونا و براساس گزارشات مستند نیروی انتظامی از برگزاری بیش از ۷۰ مراسم ترحیم و عروسی در شهرستان هرسین (از اسفند ماه سال گذشته تاکنون) جلوگیری شده است و در این راستا نیازمند همکاری بیشتر مردم هستیم.