حکیم بر برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق تأکید کرد

بغداد- ایرنا- سید «عمار حکیم» رهبر جریان حکمت ملی عراق روز شنبه در دیدار «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان این کشور بر اهمیت برگزاری انتخابات زودهنگام تأکید کرد.

به گزارش ایرنا، در این دیدار که در محل دفتر جریان حکمت ملی برگزار شد، تحولات سیاسی عراق و منطقه، انتخابات پیش از موعد و امکانات لازم برای برگزاری آن و نقش پارلمان در تصویب قوانینی که به سود شهروندان باشد، از محورهای گفت‌ وگو دو طرف بود.
حکیم در این دیدار بر اهمیت انتخابات پیش از موعد و لزوم برگزاری آن در فضایی رقابتی به دور از سلاح، تخریب اموال و تخریب سیاسی تأکید کرد و دوباره خواهان تعیین‌تکلیف موضوع حوزه‌های انتخاباتی شد.
وی گفت که ائتلاف عراقیون، از حکومت و نهادهای آن حمایت می‌کند و درهای این ائتلاف به روی همگان باز است.
رهبر جریان حکمت ملی عراق، ضمن اشاره به اهمیت بازیابی نقش قانون‌گذاری و نظارتی از سوی پارلمان به ویژه قوانینی که پیوند مستقیمی با منافع شهروندان دارد، بر اهمیت یادآوری منافع عراق در مدیریت روابط منطقه‌ای و بین‌المللی تأکید کرد.
حکیم همچنین از کشورهای همسایه خواست تا به حاکمیت عراق احترام بگذارند و مشکلات خود را به دور از مرزها و خاک عراق حل و فصل کنند.
وی همچنین در باره ترور فعالان اجتماعی عراق بر لزوم بازبینی طرح‌های امنیتی و صیانت از آزادی بیان توأم با حفظ جایگاه دولت و نهادهای آن تأکید کرد.
انتخابات زودهنگام پارلمان عراق قرار است ششم ژوئن ۲۰۲۱ (نیمه خرداد ۱۴۰۰) برگزار شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =