نماینده خرم‌آباد:اولویت مجمع نمایندگان باید برطرف شدن مشکلات لرستان باشد

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: برای رفع مشکلات استان مجمع نمایندگان باید یک صدا به دنبال حل مشکلات باشند و با کسی تعارف نشود.

به گزارش ایرنا، مهرداد ویسکرمی روز شنبه در نشست خبری با خبرنگاران بیان کرد: افکار عمومی در تصمیم سازی های استان تاثیر بسزایی دارند و جامعه خبرنگاری و رسانه تاثیر قابل توجهی در جهت دهی افکار جامعه دارند.

وی با بیان اینکه رفتار حسنه شفافیت باید در بین نمایندگان مجلس نهادینه شود، اظهار داشت: نمایندگان باید بر اساس آگاهی انتخاب شوند و نمایندگان مجلس باید در خصوص مسائل استان پاسخگو باشند.

ویسکرمی ادامه داد: امید است به جای سنت هایی که تاکنون خیری به استان نرسیده، اصلاح شوند از این پس در سطح استان به سمت آگاه سازی مردم و ورود نخبگان به جامعه گام برداشته شود.

وی افزود: مجمع نمایندگان دید کلان را بر بخشی نگری ترجیح داده است و ما در مجمع نمایندگان نگاهی اولویت محور و پروژه محور داریم اما شاید به خاطر اینکه مجلس تازه شروع بکار کرده این کار هنوز انجام نشده است.

وی اظهار داشت: شایسته است نمایندگان استان بجای دخالت‌های جزئی در کار جابه‌جایی و انتصابات مسولان در استان به سمت مردم محوری و مشکلات مردم  حرکت کنند.

وی بر لزوم فعال تر شدن مجمع نمایندگان استان تاکید کرد و گفت: امیدوارم نمایندگان استان نیز مانند بسیاری از استان های دیگر یک دست و یک صدا به دنبال حل مشکلات استان باشند.

ویسکرمی تاکید کرد: با عزل و نصب‌های فامیلی، طایفه‌ای مخالف هستم و معتقدم که قانون و عدالت باید رعایت شود، از هیچ کسی هم هیچ سفارشی نمی‌پذیرم، اما اگر حقی از کسی ضایع شود به طور حتم آن را پیگیری می‌کنم.

وی با تاکید بر اینکه نماینده خادم مردم است،اظهار داشت: در مسیر فعالیت با هیچ مدیری تعارفی وجود ندارد و در حالیکه برای مدیران احترام قائلیم اما نواقص نیز باید مورد نظارت باشند.

وی با تاکید بر لزوم تلاش و کوشش مدیران در راستای توسعه و سازندگی استان اضافه کرد: بدنبال تنش با هیچ یک از مدیران نیستم اما اگر مدیری حاضر به کار و تلاش نشد برای تغییر وی تلاش می‌کنیم ولی  از ورودهای بی‌حساب و کتاب به تغییر مدیران دوری می‌کنم.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان باید از باج خواهی ها دست بردارند گفت: بعضی سیاسیون باید کنار مردم قرار گیرند، اما برخی  مدیر زاده شده‌اند و ژن خوب هستند.

ویسکرمی گفت: در بحث مشکلات موجود در کشور معتقدم هر سه قوه مشکل دارند و مقصر هستند؛ مجلس مغز متفکر جامعه است و دولت باید قوانین را اجرا کند و خطاها باید مورد برخورد قرار گیرند.

وی با تاکید بر اینکه نمایندگان استان باید در طول مسیر به جای تبلیغات کارنامه کاری خود را مردم ارایه کنند، ادامه داد:  این در حالی است که ضعف مدیریت در بروز خیلی از مشکلات استان مشهود است.

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی در خصوص راه آهن استان بیان کرد: اکنون این موضوع تبدیل به یک گره کور شده  و اگر با این روند پیش رود تا سالیان طولانی به نتیجه نخواهد رسید.

وی در مورد راه آهن خرم‌آباد نیز عنوان کرد: بدنبال این هستیم طبق ماده ۵۶ بخش خصوصی یا نهادهای انقلابی برای تکمیل این پروژه وارد شوند و در این زمینه در حال پیگیری و رایزنی هم هستیم و برخی جاها هم اعلام آمادگی کرده‌اند. 

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این پروژه حدود پنج هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد گفت: تلاش می شود مشکلات و موانع سر راه  سرمایه گذار برداشته شود.

ویسکرمی با اشاره به  کاهش اعتبارات مربوط به سیل در لرستان بیان کرد: از محل اعتبارات سیل و اعتبارات استانی میزان در نظرگرفته شده تخصیص داده نشد که سعی می کنیم در آینده این مشکل برطرف شود.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در ادامه به مشکل بیمارستان مهرگان اشاره  کرد و گفت: مشکل بیمارستان مهرگان با بانک ملت حل شده و اگر سرمایه‌گذاران کار کنند در دو سه سال آینده حدود ۵۰۰ نفر در این بیمارستان جذب می‌شوند.

وی ادامه داد:قرار است با پیگیری‌های انجام شده فعالیت شرکت صدر فولاد بزودی آغاز شود و شیلات سپیددشت نیز در اسرع وقت در قالب ماده ۲۷ به بخش خصوصی واگذار می‌شود تا فعالیت آن آغاز شود.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه همچنین سرمایه گذاری قبلی کارخانه پارسیلون خلع ید شده است تصریح کرد: مقرر شده که کنسرسیومی در این رابطه تشکیل شود و امید است با استفاده از این کنسرسیوم و همچنین تملک کارخانه از سوی بانک عامل، زمینه را برای رفع مشکل این کارخانه فراهم کنیم.

ویسکرمی با بیان اینکه تلاش می شود حق آبه لرستان را به معنای علمی از وزارت نیرو بگیریم گفت: مشکلات مربوط به سدهای «مخملکوه»، «زیبا محمد»، «معشوره» و… نیز در حال پیگیری هستند.

وی گفت: تخصیص آب لرستان مشکل دارد و باید اصلاح شودو باید بر اساس نیاز کشاورزی، صنعت و شرب به استان، آب تخصیص داده شود.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خرم آباد نیاز به آب شرب پایدار دارد افزود: راهکار این امر نیز عملیاتی شدن سدها است.

وی با اشاره به وضعیت کارخانه سیمان خرم‌آباداظهار داشت: چند ماه قبل شرکت آن منحل شد و اکنون  قوه قضائیه در حال انجام محاسبات مربوط به این کارخانه است که بهترین شیوه برای حل مشکل کارخانه این است که بانک طلبکار ، اقدام به تملک آن کند و پس از آن، کارخانه را راه اندازی کند.

ویسکرمی در ادامه با بیان اینکه شهرداری نیاز به تحول و تغییر اساسی دارد، اضافه کرد: شهرداری جای زد و بند زیادی دارد و ما نسبت به شهرداری بی‌تفاوت نیستیم و اگر نیاز باشد تحقیق و تفحص از شهرداری را در دستور کار قرار می‌دهیم. ما هیچ تعارفی با هیچ کسی نداریم و آنچه را که درست است عمل می‌کنیم.

وی عنوان کرد: بیشترین شکایت و مشکلات مردم در این حیطه است و متأسفانه گره‌های کوری در بحث شهرداری داریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =