مدیرکل آموزش و پرورش : دولت ۲۵۰۰ کلاس درس در استان کرمان احداث کرد

کرمان - ایرنا - مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: از ابتدایی دولت تدبیر و امید تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ کلاس درس در این استان ساخته شده است.

به گزارش ایرنا،  احمد اسکندری نسب روز شنبه در آیین کلنگ زنی اولین مدرسه از ۱۲۰ مدرسه اتاق بازرگانی کرمان و موسسه خیریه مهر گیتی که با حضور استاندار کرمان و سفیر کشور افغانستان برگزار شد از تحصیل بیش از ۳۴ هزار دانش آموز اتباع خارجی در استان کرمان خبر داد.

وی گفت: دانش آموزان تبعه خارجی در استان در کنار دانش آموزان ایرانی با شرایط یکسان مشغول تحصیل هستند.

اسکندری نسب از ساخت هفتمدرسه ۱۲ کلاسه در شهر ستان های کرمان، زرند و رفسنجان خبر داد و افزود: بر اساس بررسی های صورت گرفته به بیش از ۱۰۰ مدرسه جهت تحصیل دانش تبعه خارجی در استان نیازمندیم.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: جهت رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در مدارس و تهیه گوشی تلفن هوشمند همراه نیازمند مشارکت خیرین، بنگاه های اقتصادی و نهاد های دولتی و غیر دولتی هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان به انعقاد تفاهم نامه ساخت ۱۲۰ مدرسه خیر ساز با اتاق بازرگانی استان و موسسه خیریه مهر گیتی اشاره کرد و گفت: عملیات ساخت اولین مدرسه از این مدارس امروز آغاز می شود و امیدوارم با توجه به پایین بودن سرانه فضای آموزشی در استان شاهد کلنگ زنی سایر پروژها نیز باشیم.

 آیین کلنگ زنی این مدرسه خیر ساز با حضور استاندار کرمان، سفیر کشور افغانستان و جمعی از مسئولان و خیران برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =