استفاده از ماسک در آذربایجان‌غربی به ۲۰ درصد کاهش یافت

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: در حال حاضر استفاده مردم استان از ماسک به ۲۰ درصد رسیده که می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

دکتر جواد آقازاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در بهترین شرایط، میزان استفاده از ماسک در آذربایجان غربی به ۷۵ درصد رسید که این رقم نیز برای کنترل کامل بیماری کرونا کافی نبود.

وی اضافه کرد: با بی توجهی بیشتر مردم، این رقم در حال حاضر به حدود ۲۰ درصد رسیده که بسیار خطرناک بوده و می تواند موجب بازگشت مرگبار بیماری کرونا باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: در حال حاضر وضعیت هشدار در خصوص شیوع بیماری کرونا را در استان شاهد هستیم که این وضعیت می تواند به سرعت به سمت قرمز تغییر یافته و روزهای بدی را برای استان رقم بزند.

دکتر آقازاده گفت: در صورت بی توجهی مسوولان و مردم نسبت به این بیماری و رعایت‌نکردن  پروتکل‌های بهداشتی، فاز جدیدی از بیماری آغاز خواهد شد که تعداد مبتلایان و بیماران بد حال افزایش می یابد.

بیماری کرونا  از اوایل اسفند در کشور و آذربایجان غربی شایع شده و در حال حاضر این استان در جمع استان های وضعیت هشدار است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =