استاندار کرمان: پزشکان یاوران مهربان، دانا و بی‌ادعای مردم هستند

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان پزشکان را سرمایه‌های گرانقدر جامعه و یاوران مهربان، دانا و بی‌ادعای مردم دانست و از زحمات پزشکان و مدافعان سلامت مردم، قدردانی کرد.

به گزارش ایرنا، در پیام روز شنبه محمدجواد فدائی استاندار کرمان به مناسبت روز پزشک چنین آمده است: تاریخِ ایران، اوراق زرّین و افتخار آمیزی را بر تارکِ تاریخ پزشکی جهان ثبت کرده ‌است، درمانگریِ یما در ایران‌ویچ و پزشکیِ تریتا، اوّلین پزشکِ آریایی از خاندانِ سام در دورۀ باستان، بیانگر تقدّم طبّ ایرانی بر طبّ یونانی است.

در ادامه این پیام آمده : اثر شگرف جندی‌شاپور، مهاجرت علمایِ نستوری به این مرکز برای علم‌آموزی، ظهور افتخارآمیز محمّد بن زکریّای رازی و ابن سینا، و درخشش پزشکان ایرانیِ معاصر در جهانِ علم، همه و همه جایگاه ارزشمندِ ایران در تاریخ پزشکیِ جهان را نشان می‌دهد.

استاندار افزوده است ، حافظۀ تاریخیِ کرمانِ عزیز نیز از حضور حکما و پزشکان نامداری نظیر ابوحامد کرمانی، بنیان‌گذار طبّ پیش‌گیری، برهان‌الدّین نفیس کرمانی، ناظم‌الأطبّاء کرمانی و شمس‌الحکما روشن است و کرمانِ امروز هم، به عنوانِ یکی از قطب‌های بلامنازع پیوند کلیه وکبد در ایران، مایۀ مباهات ماست.
در این پیام همچنین آمده است: اکنون که ایران و جهان گرفتارِ اشاعۀ بیماری کرونا شده‌است، جوامعِ مختلف، بیش از گذشته، چشم بر دستان مسیحاییِ پزشکان دوخته‌اند، مردم ما باورد دارند که مدافعانِ سلامت، سرمایه‌هایِ گران‌قدرِ جامعه و یاورانِ مهربان، دانا و بی‌ادّعایِ مردم و جلوۀ دستِ خداوند بر زمینند. در شرایطی که ویروس کرونا سبب شده‌است که ما از دست‌هایِ یکدیگر بهراسیم، تلاش‌هایِ این طبقۀ اجتماعی در حفظ سلامت و درمانِ مردم با تقدیمِ شهدایِ سلامت به پیشگاه الهی، نماد و نمود واقعی از خود رهیدگی و ایثارِ جان و شایستۀ بهترین تقدیرهاست.

فدائی در خاتمه آورده است: اینجانب ضمن اینکه از همۀ آحاد مردمِ شریف ایران و به ویژه مردم عزیزِ کرمان می‌خواهم که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به جامعۀ پزشکی کمک کنند؛ خالصانه در برابر فداکاریِ جامعۀ پزشکی و خدماتِ بی‌روی و ریایِ آنان به مردم و جامعه سر تعظیم و ادب فرود آورده و با گرامی‌داشتِ یاد و خاطرۀ همۀ شهدایِ سلامت و تقدیر از همۀ مدافعان سلامت، روز پزشک را به همۀ پزشکانِ ایران، خاصّه پزشکان عزیز در سراسر استان کرمان، تبریک عرض می‌کنم و سلامتی و توفیق همۀ این عزیزان را از بارگاه الهی مسألت دارم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =