۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۵۸
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83918241
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر دفاع یمن: پاسخ ما به تداوم حملات ائتلاف سعودی دردناک است

تهران- ایرنا- سرلشکر «محمد ناصر العاطفی» وزیر دفاع یمن روز شنبه گفت: ما در مقابل حملات ائتلاف سعودی گزینه‌های زیادی داریم و اگر حملات به یمن ادامه یابد، پاسخ ما دردناک خواهد بود.

به گزارش ایرنا به نقل از المسیره، العاطفی که برای بازدید از محور عملیاتی خب و الشعف به استان الجوف رفته بود، گفت: ما در مرحله چهارم عملیات «توازن بازدارندگی» هستیم و در مقابل زورگویی، دشمنی و خوی استکباری متجاوزان و جنایاتی که علیه زنان و کودکان انجام دادند، از آمادگی بیشتری برای بازدارندگی برخورداریم.

وزیر دفاع یمن به دستاوردها و موفقیت‌هایی که وزارت دفاع و ستاد کل نیروهای مسلح یمن در طول ۶ سال گذشته در زمینه تولید تجهیزات نظامی کسب کرده، اشاره کرد و گفت: ما از فناوری های جدیدی در زمینه دفاعی برخورداریم که می‌توانیم با تجهیزات نظامی دشمن مقابله و آن‌ها را بی‌اثر کنیم.

وی گفت: رهبر انقلاب [یمن] به ائتلاف دشمن توصیه کرد تا تجاوز به یمن را متوقف و محاصره یمن را بردارد و رئیس شورای عالی سیاسی یمن نیز ابتکار عمل‌های بسیاری ارائه کرد و به ائتلاف در صورت ادامه حماقتش هشدار دارد.  

العاطفی تأکید کرد: این کشورهای عضو ائتلاف سعودی بودند که جنگ علیه کشور ما را شروع کردند و در صورتی که این جنگ ادامه یابد، ما هستیم که پایان این جنگ را در دست خواهیم گرفت.

عربستان به همراه امارات متحده عربی و برخی کشورهای دیگر عربی در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل ائتلاف به اصطلاح عربی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف پنج سال گذشته سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند.

در طول این سال‌ها، هزاران شهروند یمن که بیشتر آنان را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند، بر اثر حملات هوایی جنگنده‌های سعودی جان خود را از دست داده‌اند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =