هفته دولت با افتتاح ۱۰ طرح عمرانی در مهاباد کلید خورد

مهاباد- ایرنا- ۱۰ طرح عمرانی، خدماتی و کشاورزی با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان مهاباد به مناسبت گرامیداشت هفته دولت در بخش خلیفان افتتاح شد.

بخشدار خلیفان روز شنبه در حاشیه آیین افتتاح این طرح‌ها در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای اجرای این طرح ها، ۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

علی بیژن‌فر ادامه داد: افتتاح گاوداری ۱۹ راسی روستای "قوزلو سفلی" با هفت میلیارد ریال هزینه که چهار میلیارد ریال آن شامل تسهیلات و مابقیه آورده شخصی مالک بوده، از جمله این طرح ها بوده است.

وی با بیان اینکه در این طرح برای چهار نفر اشتغال مستقیم ایجاد شده، بیان کرد: افتتاح ساختمان اداری شهرداری و ساختمان آتش‌نشانی از دیگر طرح های افتتاحی روز اول هفته دولت بود که برای آن بیش از ۱۰ میلیارد ریال در زمینی به مساحت یک‌هزار و ۱۰۰ متر مربع بنا شده است.

وی اضافه کرد: همچنین روشنایی ورودی شهر خلیفان نیز با ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال هزینه امروز در جهت رفاه شهروندان به بهره برداری رسید.

بخشدار خلیفان همچنین از افتتاح یک منزل مسکونی به نمایندگی از ۹۰ منزل مسکونی روستایی سطح روستاهای مهاباد خبرداد و گفت: برای احداث هر واحد منزل مسکونی یک میلیارد ریال هزینه شده که ۲۵۰ میلیون ریال آن تسهیلات و مابقی آورده شخصی متقاضیان بوده و تحویل مالکان داده شد.

به مناسبت گرامیداشت هفته دولت امسال ۳۵ طرح صنعتی، عمرانی و خدماتی با اعتبار بیش از ۸۱۰ میلیارد ریال طی هفته دولت در این شهرستان افتتاح می‌شود.

هفته اول شهریور هر سال به مناسبت شهادت محمدعلی رجایی (رئیس جمهوری) و حجت‌الاسلام محمدجواد باهنر (نخست وزیر) ۲ دولت‌مرد بزرگ انقلاب اسلامی، هفته دولت نام گرفته است.

سال گذشته نیز ۳۵ طرح صنعتی، عمرانی و خدماتی با اعتبار ۸۷۴ میلیارد ریال طی هفته دولت در این شهرستان افتتاح شده بود.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت دارای ۲ بخش مرکزی و خلیفان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =