نبی: نقشه راه شکایت به رای غیرمنصفانه درباره قرارداد ویلموتس تدوین شده است

تهران- ایرنا- دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: نقشه راه و برنامه زمانبندی مربوط به شکایت به رای غیرمنصفانه و پیگیری ویژه آن در دادگاه عالی ورزش تدوین شده و فدراسیون هم‌پا با سایر نهادهای ذیربط با همه توان در این مسیر پیش خواهد رفت.

به گزارش ایرنا، مهدی محمدنبی در نخستین کارگروه ویژه مسوولان ورزش و کارشناسان حقوقی درباره شکایت فدراسیون فوتبال از رای فیفا درباره سرمربی سابق تیم ملی به دادگاه عالی ورزش عنوان کرد:فدراسیون فوتبال بلافاصله پس از دریافت رای اولیه،اقدامات لازم را در یک فرآیند منسجم آغاز کرد.به این شکل که درخواست مربوط به دریافت گراندز رای به فیفا با قید فوریت ارائه شد و همچنین متعاقبا مراتب شکایت به این رای به دادگاه عالی ورزش در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد:با بررسی‌های به عمل آمده و بر اساس گزارش‌های تیم حقوقی فدراسیون، متاسفانه در آن مقطع زمانی مربوط به قرارداد مارک ویلموتس با فدراسیون فوتبال، فیفا پرداخت مطالبات فدراسیون را انجام نداده است. در آن دوره، مدیریت وقت فدراسیون فوتبال همزمان با عقد قرارداد با ویلموتس، با ارسال نامه‌ای به فیفا خواهان دریافت مطالبات فدراسیون بوده است تا نسبت به پرداخت حق‌الزحمه نامبرده در موعدهای مقرر اقدام کنند.

نبی افزود: فدراسیون فوتبال نهادی است که با برگزاری مسابقات در رده‌های مختلف ملی کسب درآمد می‌کند.آنچه فدراسیون عرضه می‌کند فوتبال است و نمایش آن بین مخاطبان. فدراسیون فوتبال و باشگاه‌ها بنکدار نیستند که برای مثال کالا بفروشند و کسب درآمد کنند. از آنجایی که فدراسیون فوتبال و اعضایش تحت تحریم خزانه‌داری آمریکا OFAC قرار نداشته و ندارند عدم همکاری بخش مالی فیفا در آن دوره درباره پرداخت مطالبات فدراسیون و باشگاه‌ها (حتی به اشخاص ثالث) باعث بروز مشکلات عدیده برای فوتبال کشور شد. مضافا با اینکه فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۹۴۸ میلادی عضو قدیمی فیفا ات و صرفا یک نهاد ورزشی مستقل است که علی‌القاعده هیچ گونه ارتباطی با تحریم‌های بین‌المللی ندارد و مشمول هیچ یک از موارد آن نیست، قویا انتظار داریم فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا وفق پاراگراف ۲ از ماده ۴ اساسنامه فیفا نسبت به رفع این معضل نزد خزانه‌داری آمریکا اقدام کنند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال افزود: خوشبختانه با اجماع صورت گرفته در روزهای گذشته همگان به دنبال یک هدف مهم و آن هم شکستن رای غیرعادلانه فیفا هستند. این نگاهی است که مطالبه مردم و اهالی ورزش کشورمان است و بر این اساس از همه ظرفیت‌ها در این مسیر استفاده خواهد شد.

وی تاکید کرد: از حضور کارشناسان حقوقی در نهاد ریاست جمهوری، وزارت امور خارجه، وزارت ورزش و جوانان، بازرسی کل کشور، مشاوران حقوقی بین‌الملل و همچنین سایر نهادهای ذیربط در این مسیر نهایت سپاس را داریم و خرسندیم این اجماع در این مرحله حساس و خطیر شکل گرفته است. همکاران ارجمند در رسانه‌های گروهی هم در این مقطع حیاتی هم مثل گذشته مددرسان ورزش و فوتبال کشور هستند. شکی نیست در زمانی به سر می‌بریم که به دلیل گستردگی ارتباطات، کلیه اخبار در سطح جهانی رصد می‌شوند و بر این اساس چگونگی ارائه اطلاعات به افکار عمومی به جهت حساسیت موضوع و آگاهی طرف مقابل بسیار بسیار مهم است. می‌دانیم و می‌دانید که کلمه به کلمه صحبت‌های ما در خارج از کشور بازتاب دارد و حتی منابع غیر رسمی هم در این باره مورد استناد قرار می‌گیرند.امیدواریم در یک فضای همراه با آرامش شاهد طی مسیر و احقاق حق فوتبال و ورزش کشورمان باشیم.

نبی افزود: نقشه راه و برنامه زمانبندی مربوط به شکایت به رای غیرمنصفانه و پیگیری ویژه آن در دادگاه عالی ورزش تدوین شده و فدراسیون هم‌پا با سایر نهادهای ذیربط با همه توان در این مسیر پیش خواهد رفت. به طور حتم با تقویت کامل تیم حقوقی تلاش می‌کنیم در این مقطع زمانی به خواست به حق فدراسیون و جامعه ورزش کشورمان در ابطال رای ناعادلانه دست یابیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =