افزون بر ۸ هزار طرح به همت دولت تدبیر و امید در هرمزگان بهره‌برداری شده است

بندرعباس - ایرنا - استاندار هرمزگان گفت: افزون بر ۸ هزار طرح توسط دولت تدبیر و امید ( از سال ۹۲ تا کنون) در هفته های دولت و دهه فجر بهره برداری رسیده است.

فریدون همتی عصر شنبه به مناسبت هفته دولت در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان امام جمعه بندرعباس که به مناسبت هفته دولت انجام شد، اظهار داشت: در هیچکدام از استان‌ها شاهد این مقیاس از کار در منابع و طرح‌ها نبوده‌ایم.
وی ادامه داد: در هفته دولت امسال نیز ۵۱۶ طرح با سرمایه هزینه شده حدود ۶ هزار میلیارد تومان آماده بهره‌برداری است.
وی اضافه کرد: به دولت نیز اعلام شده اگر ۱۰ هفته به این استان اختصاص دهد، طرح بزرگ برای بهره‌برداری در هر هفته آماده است‌.
رییس شورای اداری هرمزگان خاطر نشان کرد: در این سال‌ها ( ۹۲ تا کنون) در بخش کشاورزی و باغی میزان تولید با افزایش بهره‌وری از یک میلیون و ۸۸۰ هزار تن به ۲ و ۹ دهم میلیون تن رسیده و در بخش گلخانه‌ای از ۸۶ هزار هکتار به ۶۳۰ هزار هکتار رسیده است.
وی بیان داشت: میزان پرورش میگو نیز از ۵ هزار تن به افزون بر ۳۰ هزار تن رسیده و تا پایان سال به مرز ۲۰ هزار هکتار مزرعه پرورش میگو خواهیم رسید.
همتی عنوان کرد: با بهره‌برداری از آب شیرین کن های ۱۰۰ هزار متر مکعبی بندرعباس و یک میلیون متر مکعبی فشار آب شرب بندرعباش، خمیر و روستاهای اطراف از دشت میناب برداشته می‌شود.
وی افزود: آب تصفیه خانه‌ ۱۰ میلیون مترمکعبی که برای تصفیه آب سد سرنی در میناب درحال آماده شدن است جهت تامین آب شرب میناب استفاده خواهد شد.
وی اضافه کرد: بدین ترتیب نگرانی جدی که برای دشت میناب وجود داشت برطرف می‌شود. 
رییس شورای اداری هرمزگان بیان داشت: ۶ نیروگاه تولید برق در این سال‌ها در استان بهره‌برداری شده که موجب شد امسال دغدغه قطعی برق نداشته باشیم.
وی گفت: آبرسانی به بشاگرد بزرگ‌ترین طرح نظام جمهوری اسلامی بعد از انقلاب بود که به صورت ویدیوکنفرانس توسط رییس جمهوری بهره‌برداری شد.
همتی اشاره کرد: نزدیک به سه هزار کیلومتر راه روستایی توسط دولت بهسازی، نوسازی و احداث شده است، برای حل کردن مسأله راه‌های بخش کوشا احمدی با بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی توافق شده به صورت مشارکت پنجاه درصدی ۵۰ میلیارد تومان هزینه شود.
استاندار هرمزگان بیان داشت: امید می‌رود مرحله سوم بندر شهید رجایی که ۲ و ۲ دهم میلیون teu به ظرفیت این بندر اضافه می‌کند تا پایان سال بهره‌برداری شود. 
وی با اشاره به بخش بهداشت و درمان بیان داشت: پنج بیمارستان جدید با یک هزار و چهار تخت درحال ساخت است که بیمارستان شریعتی درحال آماده شدن برای بهره‌برداری است، این خبر خوشی برای بانوان محسوب می‌شود.
همچنین امید می‌رود بیمارستان ۵۳۱ تخت خوابی استان تا پایان سال برای بهره برداری آماده شود.
استاندار هرمزگان به بخش نفت نیز پرداخت و گفت: طرح انتقال نفت از گوره به جاسک با سرمایه گذاری ۲ میلیون یورو درحال اجراست که تکمیل آن تحول خوبی درپی خواهد داشت.
همتی همچنین بیان کرد: نزدیک به ۲۵ هزار واحد مسکن مهر در این دولت تکمیل و تحویل شده است و احداث ۲ شهرک جدید که یکی در جاسک قرار دارد آغاز می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =