۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۴۱
کد خبرنگار: 986
کد خبر: 83918200
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای اردبیل رو به سردی گذاشت

اردبیل - ایرنا - هوای اردبیل و دیگر شهرستان‌های واقع در پهنه مرکزی این استان از عصر نخستین روز شهریور با نفوذ زبانه جبهه هوای سرد رو به سردی گذاشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، با وزش باد سرد از جانب شمال شرق به عنوان پیش درآمد توده هوای سرد و ناپایدار دمای هوای شهر اردبیل از بیشینه ۲۸ درجه سانتیگراد بالای صفر در ظهر امروز به ۱۵ درجه در شامگاه کاهش یافته است.

موج متراکمی از ابرهای کم ارتفاع و هوای مه‌آلود و بطور نسبی سرد جلوه‌هایی از حال و هوای پاییزی منطقه را برای ساکنان منطقه اردبیل به تماشا گذاشته است.

با ورود این جبهه هوای سرد و فراهم شدن شرایط برای شکل‌گیری ناپایداری، ریزش خفیف باران در بلندی‌های شرق منتهی به گیلان آغاز شده و در قسمت شرقی شهر اردبیل نیز همراه با باران ریزه است.

این سرمایش کم‌سابقه، هوای شهرستان‌های نیر ،نمین، سرعین و مشگین شهر را نیز سرد و ابری و در مقاطعی مه آلود کرده است.

نقشه‌های همدیدی از تشدید سرمای هوا و نیز بارندگی از فردا یکشنبه تا سه‌شنبه در شهرستان‌های واقع در مرکز و نیز نوار شرقی و شمالی استان اردبیل حکایت دارند.

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل با استناد به اطلاعیه هشدار سطح نارنجی هواشناسی مبنی بر نفوذ توده هوای سرد و ناپایدار به منطقه خواستار رعایت موارد احتیاطی و ایمنی ازسوی ساکنان این استان شد.

فرهاد عبدالعلی‌پور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پرهیز از استقرار در بستر و حواشی رودخانه ها و مسیل‌ها ، خودداری از کوهنوردی، عدم استقرار در فضاهای باز برای در امان ماندن از خطرات صاعقه‌های احتمالی‌،کنترل دمای مکان‌های حساس به تغییرات دما و احتیاط هنگام رانندگی در جاده‌های مه گرفته و خیس و لغزنده از جمله این موارد هستند.

اردبیل به خاطر موقعیت خاص جغرافیایی دارای هوای بسیار متغیر است. به غیر از چند روزی در تیرماه که گرمایش کم‌سابقه هوا ، دمای این منطقه را به ۴۰ درجه افزایش داد ساکنان این شهرستان امسال به شکل کم سابقه‌ای با سرمایش‌های چشمگیر و پی در پی مواجه شده و در مواردی به لوازم گرمایشی پناه آورده‌اند.

    

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =