نوسازی بیش از ۶۸ هزار تاکسی فرسوده از اسفند ۹۴

تهران- ایرنا- مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با اشاره به آغاز طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهری از اسفند ۹۴ با همکاری دستگاه‌های مختلف از جمله سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، سازمان برنامه و بودجه و شهرداری ها گفت: در اجرای این طرح تا کنون ۶۸ هزار و ۳۵۰ دستگاه تاکسی نوسازی شده است.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مرتضی ضامنی با بیان این خبر افزود: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و اتحادیه تاکسیرانی های شهری بطور مستمر پیگیر نوسازی سایر تاکسی های فرسوده در همکاری با سایر دستگاه ها می باشند.

وی در ادامه به موضوع ساماندهی سروریس مدارس اشاره نمود و گفت: تمامی فعالیت‌های مرتبط با سرویس مدارس از طریق سامانه سپند (پایش حمل و نقل دانش آموزی) در حال انجام می باشد.

 مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور اضافه کرد: برای سال تحصیلی آینده تاکنون ۶۵ هزار راننده در این سامانه ثبت نام نموده اند و امور اجرایی این بخش از سوی دستگاه های ذیربط در حال پیگیری است.

ضامنی همچنین به ساماندهی فعالیت تاکسی های اینترنتی اشاره نمود و اظهار کرد: ساماندهی این امر در شهرهای مختلف بر بستر سامانه اطلاعات سفر (سماس) در حال اجراست.

وی افزود: ناوگان فعال در این بخش با ثبت پیمایش در این سامانه متناسب با پیمایش انجام داده از سهمیه یارانه ای سوخت بهره مند می گردند.

ضامنی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره آن‌دسته از راننده‌های ناوگان تاکسیرانی شهری که طی ماه های اخیر براثر ابتلا به کووید۱۹جان خود را از دست داده اند، گفت: به منظور جبران خسارات مالی ناشی از شیوع کرونا تاکنون ۱۶ هزار فقره تسهیلات ۲ میلیون تومانی به راننده‌های تاکسی آسیب دیده از کرونا پرداخت شده و اجرای این طرح همچنان ادامه دارد.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =